Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Zambija

GAMTOS SĄLYGOS

 

Geriausias laikas pasigėrėti laukine Zambijos gamta yra nuo rugsėjo iki lapkričio vidurio, kai baigiasi sausasis laikotarpis. Didžiuliai būriai dramblių, buivolų, impalų, zebrų ir kitų gyvūnų būriuojasi žemutiniame Zambezės upės slėnyje. Metas nuo balandžio iki rugsėjo taip pat visai geras, nes kitais mėnesiais visi Zambijos parkai būna uždaryti dėl nepravažiuojamų kelių. Lapkritį galite pamatyti kuklesnę Didžiosios migracijos versiją, kai 30 000 antilopių gnu susirenka Zambijos Liuvos lygumos nacionaliniame parke, nors tai nėra labai populiarus reginys, tačiau iš tiesų jis vertas dėmesio, tad susiplanuokite savo kelionę taip, kad nepraleistumėte progos jį pamatyti.
Viktorijos krioklys įspūdingiausiai atrodo kovo ir balandžio mėnesiais, po lietingojo sezono. Nusiteikite, kad šiuo metu laiku griausmingai tykštantys krioklio purslai permerks jus kiaurai iki kaulų.

 

ORAI

 

Lusakoje

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 27 28 28 27 26 24 24 27 30 32 31 28
 Nakties temperatūra (ºC) 17 17 16 14 12 9 8 11 14 17 17 16
 Krituliai (mm) 190 165 97 23 4 3 13 14 13 61 91 181

(Pagal www.myweather2.com informaciją) 

 

VALIUTA

 

Zambijos kvača (ZKW). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 3 800,00 ZKW
*Keitimo kursas svyruoja priklausomai nuo keičiamų pinigų nominalo.

 

Zambijoje mes būsime labai trumpai, todėl nėra reikalo keistis pinigų į Zambijos kvačas. Tačiau privalote turėti grynųjų JAV dolerių. Kartais Livingstono valiutos keityklose galima nusipirkti JAV dolerių, bet iš pradžių pasiteiraukite ir būtinai pasitikslinkite keitimo kursą. Bankomatų yra Lusakoje, dažniausiai jie būna prie Barclays, Standard Chartered ir Stanbic bankų. Jeigu keisitės pinigus į Zambijos kvačas, būtinai išsikeiskite tik nedidelę sumą ir išleiskite visas Zambijos kvačas šalyje, nes niekur kitur jų nepasikeisite.

 

Už pirkinius stovyklavietėje, tokius kaip maistą, gėrimus, suvenyrus, skalbimą bei interneto paslaugas galima atsiskaityti JAV doleriais. Už pirkinius mieste reikia mokėti Zambijos kvačomis. Vietinis alus kainuoja nuo 7 000,00 iki 10 000,00 ZKW. Išskalbti krepšį skalbinių kainuos apie 15 000,00 ZKW. Interneto ryšys labai ribotas, o paslauga kainuos apie 17 000,00 ZMW už 15 minučių.

 

Pasirenkamos ekskursijos: vakarienė laive stebint saulėlydį virš Zambezės upės bei pakeliui į Viktorija Fols (Victoria Falls) miestą ekskursijos Livingstone, pvz.: pasivaikščiojimas su raganosiais, pasivažinėjimas keturračiais ar Mikuni kaimo aplankymas. Už Livingstono ekskursijas galima mokėti grynaisiais JAV doleriais ir DB svarais sterlingais arba kelionės čekiais bei kreditinėmis kortelėmis. Iš kreditinių kortelių nuskaičiuojama suma JAV doleriais, o už paslaugą gali tekti sumokėti mokestį.

 

VIZOS

 

Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.

Zambijos viza daroma prieš kelionę. Kaina 450 Lt, forminimo terminas apie 10 - 14 dienų.

 

Reikalingi dokumentai:

1. Pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos;

2. 2 spalvotos nuotraukos 3 cm x 4 cm;

3. Lėktuvo bilietų rezervacijos kopija;

4. Anketiniai duomenys: Namų adresas; Gimimo vieta; Pilietybė; Šeimyninė padėtis. sutuoktinio vardas, pavardė, gimimo metai ir pilietybė; Darbovietės pavadinimas, adresas ir telefonas; Mergautinė pavardė; Profesija; Telefono nr.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Zambiją:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomenduojama atsižvelgiant į riziką (ilgalaikės ar dažnos kelionės, kaimo vietovė).
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

 

Susijusios kelionės

Afrikos svajonė Kodas: JZ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2715 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo įžymiųjų Johanesburgo bei Kriugerio parko, per Viktorijos krioklį, Zimbabvę ir Malavį, iki egzotiško Zanzibaro ir Tanzanijos parkų.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką I Kodas: VZ15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Zimbabvės iki Tanzanijos: garsusis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, safariai ir prieskonių sala Zanzibaras.

Aprašymas

Kelionė nuo Kenijos iki Viktorijos Krioklių Kodas: NV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: Kenijos ir Tanzanijos parkai, masajai, Zanzibaro sala, Malavio ežeras ir kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Didysis pietryčių safaris Kodas: ZJ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2805 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo egzotiško Zanzibaro, per Tanzanijos parkus, Malavį ir Zimbabvę, iki Viktorijos krioklio bei įžymiųjų Kriugerio parko ir Johanesburgo.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką II Kodas: ZV15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Tanzanijos iki Zimbabvės: prieskonių sala Zanzibaras, safariai, Malavio ežeras ir garsusis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Kelionė nuo Viktorijos Krioklių iki Kenijos Kodas: VN21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, Zanzibaro sala, Kenijos ir Tanzanijos parkai bei masajai.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams