Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Seišeliai

Seišelius galima padalinti į dvi salų grupes: granitinės vidinės salos ir koralinės kilmės salos, priklausančios išorinėms saloms.
Vidinės salos - tai bendras 42 salų, besiburiančių prie Mahe (Mahé) - didžiausios salyno salos, kurios kalnuotoje dalyje įsikūręs Morn Seišelua (Morne Seychellois) nacionalinis parkas - pavadinimas. Susiformavusių ant santykinai seklaus plokštikalnio šelfo vidinių Seišelių salų išskirtinis bruožas yra didžiuliai granito luitai ir miškingos kalnų viršūnės.
Išorinės salos yra plokštesnės ir susiformavusios iš koralų ir vulkaninės kilmės medžiagų. Dauguma šių salų negyvenamos, todėl yra tarsi nepaliesto pirmapradžio rojaus kampeliai. Didžiausia koralinė sala Aldabra Atolas (Aldabra Atoll) yra saugomas UNESCO pasaulinio paveldo objektas ir, turbūt, labiausiai žinoma. Aldabra saloje gyvena milžiniški vėžliai, kurie dabar sutinkami tik Seišeliuose ir Mauricijuje.
 

Mahé sala


Mahe - pagrindinė ir didžiausia sala Seišeliuose. Be jokios abejonės, tai viena iš gražiausių ir labiausiai stulbinančių vietų pasaulyje. Ši ilga, siaura, netaisyklingos formos sala, maždaug 16 mylių ilgio ir 8 mylių pločio, centrinėje dalyje vešliai apaugusi ir kalnuota, o vaizdingose pakrantėse balto smėlio, palmių apsuptus, paplūdimius, atrodančius tarsi iš atviruko, pagyvina įspūdingo dydžio granito luitai. Aukščiausio salos taško, Morn Seišelua (Morne Seychellois), iškilusio beveik į 3 000 pėdų aukštį virš jūros lygio, viršūnę dažnai gaubia debesys. Dauguma seišeliečių gyvena čia, šiauriniame ir rytiniame salos krantuose. Daugelis poilsiautojų į salą atvyksta tik, kad persikeltų į kitose salose įsikūrusius viešbučius, tačiau, jei tik turite laiko ir nusiteikimo, Mahė iš tiesų nusipelnė didesnio dėmesio.
Rytiniame Mahė krante įsikūręs Viktorijos (Victoria) mietas - Seišelių sostinė. Miestas vertas apsižvalgyti ir pabūti, kad pajustumėte kasdienio gyvenimo Seišeliuose ritmą.
Pagrindinis Mahė turizmo centras - Bo Vajonas (Beau Vallon), vakarinėje pakrantėje, tiesiai priešais Viktoriją. Bo Vajonas garsėja nuostabiais paplūdimiais bei puikiomis galimybėmis aktyviai pailsėti: galite buriuoti, plaukioti, slidinėti vandens slidėmis, sklandyti parašiutu virš vandens ir paplaukioti banano formos pripučiamomis valtimis.
Vienas iš Mahė įžymybių - nuostabus Morn Seišelua (Morne Seychellois) nacionalinis parkas apima 20 proc. salos ploto, jame atrasite nepaprastą gamtos įvairovę: nuo pakrantės mangrovių miškų iki aukščiausios šalies viršūnės Morn Seišelua (905 m).
Mahė salą supa virtinė satelitinių salelių, iš kurių šešios yra visai šalia rytinio kranto ir suformuoja natūralų Viktorijos uostą.
Sent An (Sainte Anne), didžiausia iš šešių, - tai penkių žvaigždučių Sainte Anne kurortas. Il o Serf (Ile au Cerf) kadaise gyveno romanistas Vilburas Smitas (Wilbur Smith). Il Muojen (Ile Moyenne) saloje slypi dviguba paslaptis - piratų lobiai ir senos moters šmėkla, kuri čia gyvena su savo šunimis. Il Liongas (Ile Longue), buvęs karantino punktas, dabar yra kalėjimas. Il Kašė (Ile Cachee) - tai viso labo tik taškelis vandenyne, o pagrindinė Il Rond (Ile Ronde) salos įžymybė - aukščiausio lygio restoranas Chez Gaby, įsikūręs senoje raupsuotųjų stovykloje.

 

Praslin sala


Nors ir antra pagal dydį Seišeliuose, Praslin yra mažutė (maždaug 7½ mylių ilgio ir 3 mylių pločio) sala, atitinkanti daugelių žmonių susikurtą idiliško, nesugadinto tropikų rojaus kampelio su nuostabiais smėlio paplūdimiais, apaugusiais palmėmis, koralų rifais ir krištolo skaidrumo, skirtingo mėlio vandenimis vaizdą. Praslin sala ne tokia kalnuota kaip Mahė (aukščiausia viršūnė viso labo tik 1 100 pėdų), bet turi panašias granito atodangas, raudoną dirvožemį ir vešlią tropikų augmeniją.
Tarsi šelmė viliokė Praslin sala siūlo daug pagundų: stilingi apartamentai, aukštos kokybės restoranai, tiekiantys šviežiausias žuvis, aksominių džiunglių raizgalynė, vingiuojančios kalvos neriančios į skaidrius vandenis, nuostabios smėlio juostos, įrėmintos palmių, ir sulėtintas gyvenimo ritmas.
Praslino saloje yra Valė dio Mė (Valee de Mai) - UNESCO pasaulio paveldo objektas ir vienas iš nuostabiausių Seišelių gamtos turtų.
Beje, Praslin sala siūlo aplankyti ir daugiau patrauklių vietų, pavyzdžiui gražų Bė Sent An (Baie Ste Anne) kaimelį, kurį galima būtų vadinti vienu iš salos "sostinių" ir pirmąja aplankyta vieta saloje, jei į salą atplauksite laivu. Kot Doras (Cote d'Or), dar žinomas kaip Ans Volber (Anse Volbert), pagrindinis salos turizmo centras - tai nuostabūs paplūdimiai, saugios maudynės ir ideali paviršinio nardymo vieta. Nesuskaitoma daugybė viešbučių, svečių namų, restoranų, teikiančių susisiekimo paslaugas laivų ir suvenyrų parduotuvių suteikia Kot Dorui pagal Seišelių standartus santykinai daug gyvybės ir šurmulio.

 

Vallee de Mai draustinis


Vallée de Mai gamtos draustinis - Seišelių gamtos brangenybė, kur galima pamatyti visas šešias šalies endemines palmių rūšis. Visas 18 hektarų plotas, iki 1930-ųjų metų nepaliestas žmogaus gamtos kampelis, vis dar išsaugojo pirmykštį beveik natūralų palmių mišką. Šis draustinis - tai UNESCO pasaulio paveldo saugomas gamtos objektas.
Palmių miške auga anomalinė palmė, vadinama jūros kokosu, žymituo, kad užaugina didžiausius riešutus pasaulyje. Subrendęs vaisius sveria tarp 15 ir 30 kg, o jame slepiasi didžiausia sėkla visoje augalų karalystėje.
Be to, Valė dio Mė - tai savotiškas gamtos muziejus, čia galima išvysti tropinį palmių mišką, koks augo ir kitose pasaulio vietose prieš atsirandant labiau išsivysčiusių augalų rūšims. Taigi šioje vietoje galite susipažinti su puikiu pavyzdžiu, atskleidžiančiu ankstyvąją pasaulio floros raidos stadiją.
 

La Digue sala


O, Lia Digas. Atsimenate tą tropikų rojų pavaizduotą nesuskaičiuojamose reklamose ir blizgančiose kelionių brošiūrose? Čia kaip tik tokia vieta - nefrito žalumo vanduo, žavingos įlankėlės, nusėtos kvapą gniaužiančio grožio paplūdimiais, žaliuojančios kalvos, slepiančios pinklias džiungles ir aukštus medžius. O vietos vinis - tai vakariniame krante esantis Ans Sūrs Daržan (Anse Source d'Argent), kuris tarsi paveikslas su neįtikėtinomis per daugybę metų jūros nugludintomis ledynų suformuotomis uolomis. Ir lyg to dar būtų maža, pati Lia Digo padėtis yra ideali, ji tarsi tramplinas į aplinkines salas, įskaitant Felicitės (Félicité), Grand Sioro (Grande Sœur) ir pasakišką Il Koko (Île Cocos).
Nepaisant nepaprasto grožio, Lia Digas kažkaip sugebėjo išvengti turizmo plėtros, kuri palietė Mahe (Mahé) ir Praslin salas, todėl saloje yra tik viena gyvenvietė La Passe. Žinoma, tai nėra dar neatrasta vieta, o neseniai įkurtas mažas kazino sukėlė vietos gyventojų, susirūpinusių tradicinio salos gyvenimo būdo išsaugojimu, pasipiktinimą.
Tačiau gyvenimas Lia Dige kur kas labiau nesuvaržytas, nei kitose salose. Lia Digo saloje, kaip ir anksčiau, gyvenama tradiciškai seišelietiškai. Žuvų turgus Lia Pase visuomet gyvas, jame žvejai parduoda savo šviežią laimikį, o pagrindinis transportas - jaučių traukiami vežimai.

Čia laikas slenka lėtai, o atmosfera raminanti ir atpalaiduojanti, todėl tai tikras rojus gamtos mylėtojams, o ne prabangą mėgstantiems turistams. Poilsiautojai, ieškantys dvasios ramybės ir taikos, buvimui su savimi lengvai galės rasti visiškai tuščias, be žmonių, anse (įlankas). 

 

Privačios salos


Gyvenimas privačioje saloje Seišeliuose - tai iš vienos pusės galimybė pasijusti robinzonais ir tuo pat metu gyventi nieko nestokojant tropikų prabangoje. Nuošalūs kurortai privačiose salose, kur dažnai įleidžiami tik čia poilsiaujantys svečiai, reiškia, kad paplūdimiai ir pirmykščiai miškai skirti išimtinai tik jums. Pasiruoškite pamatyti privačias vilas pastatytas ir pasitinkančias poilsiautojus tiesiog paplūdimiuose, privačius baseinus su vandenyno vaizdais ir rafinuotos virtuvės patiekalus, tiekiamumus jūsų privačiame rojuje.


Rekomenduojamos privačios salos:


Šiaurinė sala - privati sala su 4 gražiais smėlio paplūdimiais ir kalvotu, miškingu kraštovaizdžiu, viskas skirta ypatingiems svečiams, apsistojantiems vieninteliame salos viešbutyje. Kiekviena iš 11 skirtingai dekoruotų erdvių vilų stovi vos už kelių metrų nuo paplūdimio, milžiniškos stiklinės durys leidžia grožėtis fantastiškais vandenyno vaizdais, atvira terasa ir giliu baseinu.
Fregate sala - tolima privati sala, kur ypatingas dėmesys skiriamas gamtos apsaugai ir išsaugojimui. Kiekviena iš 16 erdvių, kolonijinio stiliaus vilų pastatyta laikantis griežtų aplinkosaugos reikalavimų išsaugoti čionykštę gamtą ir tinkamai įkomponuoti statinį į natūralią aplinką. Nuostabūs virėjai ypač daug dėmesio skiria šviežiems vietos produktams, todėl dauguma tiekiamų vaisių ir daržovių užauginti šioje saloje.
Cousine saloje, įrėmintoje smėlio paplūdimių ir patraukiančioje žmogaus nepaliesta gamta, įsikūrę tik keturios vilos. Kiekvieną vilą supa vešli tropikų augmenija, pro langus atsiveria nepakartojami vaizdai į jūrą, intymumo suteikia privatus įėjimas į paplūdimį. Vilas galima išsinuomoti individualiai arba galite užsisakyti visą salą ir atostogauti su būriu draugų ar šeimos nariais.

Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams