Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Tanzanija

Tarandžyro (Tarangire) nacionalinis parkas


Tarandžyras driekiasi į pietus nuo didžiulių atvirų žole apaugusių lygumų, esančių pietinėse masajų žemėse. Čia galima pamatyti nuostabias laukinės savanos pievų panoramas, kurias paįvairina atviri akacijų miškeliai su kai kur stūksančiais didžiuliais baobabais. Pagal laukinių gyvūnų tankumą šis parkas nusileidžia tik Ngorongoro krateriui.
Tarandžyro nacionaliniame parke gyvena viena iš didžiausių dramblių populiacijų Tanzanijoje, o dėl skurdžios augalijos, kurią praturtina tik baobabų bei akacijų medžiai, ši vieta savotiškai graži ir ypatinga. Įsikūręs viso labo už kelių valandų kelio nuo Arušos (Arusha) miesto, Tarandžyras - tai populiari safario vieta keliaujantiems šiauriniu maršrutu pakeliui į Ngorongoro ir Serengečio nacionalinius parkus.

Kalvotoje vietovėje išsiskiria įspūdingas Tarandžyro upės slėnis, kuris sausaisiais mėnesiais, ypač tarp liepos ir rugsėjo, pritraukia gausybę migruojančių gyvūnų.

Prieš lietaus sezoną pulkai gazelių, antilopių gnu, zebrų ir žirafų migruoja į Tarandžyro nacionalinio parko krūmokšniais apaugusias lygumas, kur dar užsilikusių ganyklų. Tarandžyras garsėja neprilygstama laukinių gyvūnų gausa, o sausuoju laikotarpiu didžiuliais dramblių būriais. Storaodžių gyvūnų šeimos žaidžia aplink senųjų baobabų kamienus, o vakarop užkandžiauja nusilupta akacijų žieve.

Parke fantastiškas kiekis spalvingų paukščių, kurie lakioja ir žingsniuoja palei takus visus metus, netgi yra tikimybė, kad pavyks pamatyti rojaus paukščius ir žavingas geltonkakles papūgėles. Parke taip pat gyvena keli liūtai, kuriuos lengviau pamatyti per migracijos laikotarpį, kai padaugėja grobio. Kitais mėnesiais jie atrodo gana liesi ir suvargę, lengvai pranykstantys aukštoje žolėje.
Kvapą gniaužiantys Masajų stepės ir į pietus besidriekiančių kalnų vaizdai apsilankymą Tarandžyre pavers nepamirštamu.

 

Serengečio nacionalinis parkas

 

Serengečio nacionalinis parkas yra žymus kasmetine milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir 200 000 zebrų migracija. Be kanopinių migracijos parkas garsėja ir savo laukine gamta, ypač „didžiuoju penketu" - liūtu, leopardu, drambliu, raganosiu ir buivolu.

Parkas užima 14 763 km² teritoriją, jis apima lygumų pievas, savanas ir miškingas teritorijas. Serengečio pavadinimas kilo iš žodžio, artimo masajų genties žodžiui apibūdinančiam šią teritoriją. Siekiant apsaugoti laukinę gamtą nuo žmonių įtakos, vietiniai gyventojai buvo keliami (dažnai per prievartą ir apgaulės būdu) į Ngorongoro (Ngorongoro) aukštikalnes. Serengetis - pirmasis Tanzanijos nacionalinis parkas ir iki šiol svarbiausias turistinis objektas šalyje.

 

Stebinanti kasmetinė antilopių gnu migracija - vienas iš didžiausių traukos objektų Serengetyje. Nuo balandžio pradžios milijonas antilopių gnu... kiekvienas gyvūnas paklūsta tam pačiam senoviniam ritmui, verčiančiam atlikti jo instinktyvų vaidmenį neišvengiamame gyvenimo cikle: iš pradžių tris savaites trunka beprotiškos kovos dėl teritorijos ir patelių, tada kasmetinės migracijos į šiaurę metu 40 km ilgio gyvūnų kolonos turi kirsti krokodilų knibždančius vandenis, kur išlieka tik stipriausieji; per trumpą laiką antilopių gentys vėl pasipildo naujais nariais - per dieną gimsta daugiau kaip 8 000 jauniklių - ir vėl prasideda 1 000 km piligriminė kelionė.

 

Net kai migracija nėra tokia aktyvi Serengečio parke be jokios abejonės pačios didžiausios galimybės Afrikoje pamatyti įvairiausius laukinius gyvūnus: didžiules buivolų kaimenes, mažesnes žirafų ir dramblių grupes, ir tūkstančių tūkstančius kanų, topių, galvijinių antilopių, impalų ir Granto gazelių.

 

Didžiausiame Tanzanijos parke dažnai galima pamatyti plėšrūnus puolančius arba dorojančius savo grobį. Parko lygumose ganosi daugybė gyvūnų, todėl puotaujančių geltonkarčių liūtų būriai nėra retenybė. Palei Seroneros upę augančiose akacijose dažnai pamatysite besiilsinčius vienišius leopardus, o pietrytinėse lygumose klaidžioja daug gepardų. Beveik unikalu, kad visos trys Afrikoje gyvenančių šakalų rūšys sutinkamos čia, taip pat kaip dėmėtoji hiena ir daugybė kitų smulkesnių plėšrūnų, pradedant vabzdžiaėdėmis urvinėmis hienomis ir baigiant grakščiomis katėmis - servalais.

 

Tačiau Serengečio parke yra kur kas daugiau gyventojų ne tik dideli žinduoliai. Nuošalesnių pavienių granitinių parko uolų paviršiumi šmirinėja nesuskaičiuojami kiekiai drugelinių agamų ir uolinių damanų. Čia užfiksuota visas 100 mėšlavabalių rūšių, kaip, beje, ir daugiau kaip 500 rūšių paukščių, pradedant didžiuliais stručiais ir keistais atvirose pievose žingsniuojančiais paukščiais sekretoriais, o baigiant juodaisiais ereliais be garso sklandančiais virš žaliųjų Lobo kalvų.

 

Susijusios kelionės

Afrikos svajonė Kodas: JZ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2715 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo įžymiųjų Johanesburgo bei Kriugerio parko, per Viktorijos krioklį, Zimbabvę ir Malavį, iki egzotiško Zanzibaro ir Tanzanijos parkų.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką I Kodas: VZ15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Zimbabvės iki Tanzanijos: garsusis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, safariai ir prieskonių sala Zanzibaras.

Aprašymas

Kelionė nuo Kenijos iki Viktorijos Krioklių Kodas: NV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: Kenijos ir Tanzanijos parkai, masajai, Zanzibaro sala, Malavio ežeras ir kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Didysis pietryčių safaris Kodas: ZJ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2805 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo egzotiško Zanzibaro, per Tanzanijos parkus, Malavį ir Zimbabvę, iki Viktorijos krioklio bei įžymiųjų Kriugerio parko ir Johanesburgo.

Aprašymas

Kenijos ir Tanzanijos safariai Kodas: NKTN10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
2320 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dešimt dienų geriausiuose Kenijos ir Tanzanijos parkuose: Nakuru, Masai Mara, Serengetis, Ngorongoro krateris ir legendinis Viktorijos ežeras.

Aprašymas

Kenija, Tanzanija ir Zanzibaras Kodas: ND15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
3260 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės Kenijoje ir Tanzanijoje, aplankant Masai Marą, Viktorijos ežerą ir Serengetį. O kelionę užbaigsite egzotiškame Zanzibare.

Aprašymas

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
skrydis už papildomą kainą

10 dienų kelionė nuo Nairobio iki egzotiškos prieskonių salos Zanzibaro, aplankant įžymųjį Serengečio parką ir Ngorongoro kraterį.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: Masai Maros draustinis, gorilos Ugandoje, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris ir egzotiška Zanzibaro sala.

Aprašymas

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
skrydis už papildomą kainą

10 dienų kelionė nuo egzotiškos prieskonių salos Zanzibaro iki Nairobio, aplankant įžymųjį Serengečio parką ir Ngorongoro kraterį.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: egzotiška Zanzibaro sala, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris, Masai Maros draustinis ir gorilos Ugandoje.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką II Kodas: ZV15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Tanzanijos iki Zimbabvės: prieskonių sala Zanzibaras, safariai, Malavio ežeras ir garsusis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Kelionė nuo Viktorijos Krioklių iki Kenijos Kodas: VN21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, Zanzibaro sala, Kenijos ir Tanzanijos parkai bei masajai.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams