Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Zambija

Viktorijos krioklys - Zambija


Viktorijos krioklys yra pietinėje Afrikos dalyje, ant Zambezės upės, krentantis iš 108 m aukščio ir beveik 2 km pločio.
Viktorijos krioklys turi įspūdingą apibūdinimų sąrašą: plačiausias krioklys Žemėje, UNESCO pasaulinio paveldo saugoma vieta ir vienas iš septynių planetos gamtos stebuklų. Labai dažnai, kai vieta taip plačiai ir skambiais žodžiais reklamuojama, žmonės jos atžvilgiu nusiteikia skeptiškai, tačiau šiuo atveju, visi apibūdinimai yra gryna tiesa.
Tik įsivaizduokite beveik 2 km pločio upę milžiniška jėga krentančią žemyn. O dar nepamirškite, kad toks nepaprastas reginys lydimas kurtinančio vandens kliokimo ir į visas puses tykštančių purslų, tai puikiausiai paaiškina krioklio pavadinimą vietos kalba - Mosi-oa-Tunya , reiškiantį "Griaudintys garai". Nuo krioklio tykštančius purslus galima pamatyti net už kelių mylių. Platus bazalto skardis, nuo kurio griausmingai krenta vanduo, ramią Zambezės upę paverčia grėsminga srove, skrodžiančia įspūdingus tarpeklius. Krioklyje gausu nedidelių salų, kurios vandens laviną padalina į daug mažų krioklių. Šio vandens stebuklo šniokštimas yra girdimas maždaug 40 km spinduliu.
Anglų keliautojas Deividas Livingstonas šią vietą aptiko 1855 m. ir pavadino krioklį tuometinės Anglijos karalienės Viktorijos garbei. Jis yra Zambijos ir Zimbabvės valstybių pasienyje. Krioklys priklauso dviems nacionaliniams parkams ir pritraukia minias turistų. Abu parkai įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Artimiausi miestai - tai Viktorija Fols (Victoria falls - Viktorijos krioklių) miestas (Zimbabvėje) ir Livingstonas (Zambijoje). Kadangi sienos kirtimas yra santykinai greitas ir paprastas, jūs turėsite puikią progą pamatyti abi šalis.
Livingstono miestas pavadintas misionieriaus ir tyrinėtojo Deivido Livingstono vardu ir nutolęs maždaug 10 km nuo Viktorijos krioklio į Zambijos žemes. Livingstonas - tai tarsi vartai, vedantys prie didingojo krioklio ir į Mosi Oa Tunya nacionalinį parką. Jeigu domitės vietine kultūra ir istorija, aplankykite mieste įsikūrusį Livingstono muziejų, kuriame eksponuojami asmeniniai Deivido Livingstono daiktai, o taip pat linksmai ūžiantį Maramba turgų, kuriame parduodami tiek daržovės bei puodai, tiek ir amatininkų darbai bei spalvingi audiniai.
Prie Zambijos pusėje esančio krioklio veda miško pakraščiu einantis takas, juo einantys lankytojai savo kailiu pajus tykštančius krioklio purslus ir galės grožėtis neprilygstamais krioklio vaizdais.
Ypatingai geras stebėjimo taškas yra nuo Nife Edž (Knife edge - Peilio ašmenų) tilto, kur atsiveria nuostabiausias vaizdas į rytinį ir pagrindinį krioklius, o taip pat ir į Boiling Pot (Boiling Pot - Verdantį katilą), kur upė daro kilpą ir krenta žemyn į Batokos (Batoka) tarpeklį. Kiti panašiai puikūs stebėjimo taškai - tai Fols (Falls -Krioklių) tiltas ir Lukaut (Lookout - Apžvalgos) medis, nuo kurio atsiveria nepakartojamas panoraminis vaizdas į pagrindinius krioklius.
Siena tarp Zambijos ir Zimbabvės eina per Viktorijos krioklio tiltą, nuo kurio į abi puses plyti didingas vaizdas: iš vienos pusės - tarpeklis, o kitoje - kriokliai. Iš šitos perspektyvos galima gerai apžiūrėti tarpeklio gylį, žvilgantį juodos uolos paviršių bei vešlią žalumą ir pasigėrėti apačioje tekančia jūros žalumo upe, nuo tilto kur bepažvelgtumėte visur kvapą gniaužiantis vaizdas.

Sausasis laikotarpis, trunkantis nuo rugpjūčio iki gruodžio, leidžia stebėti įprastą Viktorijos krioklio panoramą nuo vieno kranto iki kito, tačiau vandens lygis tuomet gali būti labai žemas. Potvynių sezonas (kovą - gegužę) - tai tikros dramos metas. Tada Zambezė pritvinksta siautėjančių vandenų ir pasiekia nežabotą galią, jos tūris pasidaro 15 kartų didesnis nei sausuoju laikotarpiu.

Rekomenduojamos pramogos:
Pasivaikščiojimas su liūtais nacionaliniame parke
Žvilgsnis į krioklius iš oro
Pasivaikščiojimas / pasivažinėjimas Mosi O Tunya nacionaliniame parke
Plaukimas plaustais arba guminėmis valtimis
Plaukimas Zambezės upe
Šuolis su gumine virve nuo Viktorijos krioklio tilto
Skrydis malūnsparniu virš krioklių
Safaris ant dramblių
Iškyla greitaeigiu laivu po Viktorijos krioklį
Saulės palydėjimas plaukiant Zambezės upe

Nacionalinis pietų Luangvos parkas

Dėl savo kraštovaizdžio, gyvūnų įvairovės ir puikios turizmo infrastruktūros pietų Luangvos parkas yra pats geriausias Zambijoje. Tai ir vienas didingiausių parkų. Plačiomis pievomis vaikštinėja impalos ir buivolai, parke gyvena daugybė leopardų, kurie medžioja tankiose giriose, dramblių bandos klajoja po pelkes, o begemotai Luangvos upėje ramiai kramsnoja kopūstus.
Sekdami vingiuotais parko keliais, išvysite tokių vietų, kur gausu krokodilų, karališkų gervių, besiganančių antilopių ir šmižinėjančių babuinų. Toliau lygumose didelėmis kaimenėmis iki 70 narių vaikštinėja drambliai. Tikrai pastebėsite daug begemotų: keliautojus, einančius į parką per tiltą, paprastai pasitinka nuo 30 iki 70 begemotų, kurie stoviniuoja žemiau upėje, ir jų taip pat daug prie dambų bei lagūnų. Apskaičiuota, jog viename Luangvos upės kilometro ruože yra mažiausiai 50 begemotų!
Parke gyvena 14 antilopių rūšių- daugelį iš jų lengva pamatyti važinėjant gyvulių takais arba naktimis. Pastebėsite retą krūminę antilopę, kuri gyvena tankesnėse vietovėse. Parko Nsefu srityje paprastai galite išvysti didžiausias ir stambiausias vietovės antilopes, o gausiausios yra impalos- šių žinduolių kaimenes pamatysite išsibarsčiusias visame parke. Turbūt gražiausios antilopės yra kudu su savo didingais spirališkais ragais ir dailiu snukučiu.
Pietų Luangvoje yra nemaža leopardų populiacija, bet juos ne taip lengva pastebėti, nes leopardai bėga arba slepiasi, išgirdę mašinas. Dauguma laukinių gyvūnų pėdsekių yra labai įgūdę, tad geba surasti leopardus nakčia ir dažnai safario turistams pavyksta aiškiai pamatyti savo laimikį.
Liūtai Luangvoje gausūs kaip niekur kitur Afrikoje, bet, nudobę savo auką tolėliau nuo centrinės turistų apylinkės, jie dažniausiai kelias dienas nesirodo ir mėgsta bastytis būriais, kuriuose iki trisdešimties liūtų. Dėl to lankytojams siūloma pasilikti parke šiek tiek ilgiau nei dvi dienas.
Kiti parko mesėdžiai nors ir nedažnai matomi, tačiau gausūs: karakalai, laukiniai šunys, servalai ir neįprastos rūšies šakalai.
Vienas iš turistų traukos taškų yra Mfuvė (Mfuwe)- kaimelis, kuriame gausu krautuvėlių, yra degalinė ir turgus. Maždaug už 2 km stūkso Mfuvės vartai- pagrindinis įėjimas į parką, kur tiltas kerta Luangvos upę. Čia gretimais įsikūrusios ir kelios stovyklavietės. Didelė parko teritorija būna neprieinama tarp lapkričio ir balandžio (ypač vasarį ir kovą), todėl stovyklavietės trumpam uždaromos.
Susijusios kelionės

Afrikos svajonė Kodas: JZ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2715 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo įžymiųjų Johanesburgo bei Kriugerio parko, per Viktorijos krioklį, Zimbabvę ir Malavį, iki egzotiško Zanzibaro ir Tanzanijos parkų.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką I Kodas: VZ15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Zimbabvės iki Tanzanijos: garsusis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, safariai ir prieskonių sala Zanzibaras.

Aprašymas

Kelionė nuo Kenijos iki Viktorijos Krioklių Kodas: NV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: Kenijos ir Tanzanijos parkai, masajai, Zanzibaro sala, Malavio ežeras ir kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Didysis pietryčių safaris Kodas: ZJ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2805 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo egzotiško Zanzibaro, per Tanzanijos parkus, Malavį ir Zimbabvę, iki Viktorijos krioklio bei įžymiųjų Kriugerio parko ir Johanesburgo.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką II Kodas: ZV15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Tanzanijos iki Zimbabvės: prieskonių sala Zanzibaras, safariai, Malavio ežeras ir garsusis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Kelionė nuo Viktorijos Krioklių iki Kenijos Kodas: VN21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, Zanzibaro sala, Kenijos ir Tanzanijos parkai bei masajai.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams