Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Botsvana

GAMTOS SĄLYGOS


Vykti į safarį į Botsvaną geriausia nuo liepos iki rugsėjo pabaigos, kai yra nedidelė lietaus tikimybė, o dienomis oras gražus ir šiltas. Tuo metu prie Okavango deltos susitelkia didžiuliai gyvūnų būriai, todėl plaukimas mokoro (tradicine kanoja) ypač įspūdingas.
Safariai Botsvanoje yra vieni iš pačių brangiausių visoje Afrikoje, nes dauguma parkų neprivažiuojami keliu, todėl vienintelis būdas į juos patekti - išsinuomoti nedidelį lėktuvėlį. Jeigu jums į širdį krito puikieji Botsvanos nacionaliniai parkai, tačiau safario kainos jums per didelės, pabandykite paieškoti pigesnių pasiūlymų nesezono metu, t.y. balandžio, gegužės arba spalio mėnesiais.

 

ORAI

 

Maune

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 33 33 33 32 29 27 26 30 34 36 35 34
 Nakties temperatūra (ºC)
 21 20 19 16 12 9 9 12 16 20 21 21
 Krituliai (mm)
 102 88 4618  10 1 1 4 5 13 45 66

(Pagal www.myweather2.com informaciją)

 

VALIUTA

 

Botsvanos pula (BWP). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 4,00 BWP

 

Pinigus galėsite išsikeisti atvykę į Mauną arba Kazanę. Pinigus siūlome keistis valiutos keityklose, nes jose neimamas, arba imamas mažas komisinis mokestis už JAV dolerių, svarų sterlingų arba eurų keitimą į Botsvanos pulas. Bankomatų yra Maune ir Kazanėje, dažniausiai jie būna prie Barclays, Standard Chartered ir Stanbic bankų. Aptarnaujamos tik Visa kortelės. Neišleistas Botsvanos pulas galėsite išsikeisti į Namibijos dolerius arba PAR randus atitinkamų šalių bankuose.

 

Už maistą, gėrimus, suvenyrus, skalbimą, interneto, taksi ir gidų paslaugas bei kt. atsiskaitoma Botsvanos pulomis. Vietinis alus kainuoja tarp 6,00 ir 8,00 BWP. Interneto ryšys gana geras, o paslauga kainuos apie 8,00 BWP už 15 minučių.


Pasirenkamos ekskursijos: safaris Čiobės nacionaliniame parke, nakvynė Čiobės nacionaliniame parke po atviru dangumi, trijų dienų ekskursija po Okavango deltą mokoro valtelėmis bei vaizdingas skrydį virš Okavango deltos. Už ekskursijas ir pramogas Čiobės nacionaliniame parke galima sumokėti JAV doleriais arba Botsvanos pulomis. Už kitas ekskursijas galima atsiskaityti JAV doleriais, DB svarų sterlingais, kelionės čekiais arba kreditinėmis kortelėmis. Už pastarųjų naudojimą gali tekti sumokėti 5 proc. mokestį. Taip pat priimami Botsvanos pulos ir Pietų Afrikos Respublikos randai.

 

VIZA

 

Lietuvos piliečiams Botsvanos vizų nereikia. 

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Botsvaną:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomendacijų nėra.
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

Susijusios kelionės

Pietų Afrikos saulė I Kodas: CV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
1565 EUR
skrydis už papildomą kainą

21 dienos trukmės spalvingoje kelionėje pamatysite šurmuliuojantį Keiptauną, Namibijos dykumas, Botsvanos parkus ir Viktorijos krioklį.

Aprašymas

Didysis pietryčių safaris Kodas: ZJ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2805 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo egzotiško Zanzibaro, per Tanzanijos parkus, Malavį ir Zimbabvę, iki Viktorijos krioklio bei įžymiųjų Kriugerio parko ir Johanesburgo.

Aprašymas

Pabėgimas į Pietinę Afriką Kodas: JJ22

Trukmė 22 d.
Kelionės kaina:
2435 EUR
skrydis už papildomą kainą

22 dienų nuotaikinga kelionė per Kriugerio nac.parką, Zimbabvės įžimybes, Viktorijos krioklį, Botsvanos parkus ir Okavango deltą.

Aprašymas

Pietinis Afrikos nuotykis Kodas: VJ11

Trukmė 11 d.
Kelionės kaina:
1375 EUR
skrydis už papildomą kainą

Nuo Viktorijos krioklio iki Johanesburgo: safaris Čiobės nac.parke, plaukimas kanojomis Okavango deltoje, Botsvanoje, ir garsusis Kriugerio nac.park.

Aprašymas

Pietų Afrikos saulė II Kodas: VC21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
1565 EUR
skrydis už papildomą kainą

21 dienos trukmės spalvingoje kelionėje pamatysite Viktorijos krioklį, Botsvanos parkus, Namibijos dykumas ir šurmuliuojantį Keiptauną.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams