Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Mauricijus

Mauricijus


Mauricijus - nepakartojamas rojaus kampelis žemėje, kur telpa visas pasaulis. Jau pats pavadinimas žadina tropikų prabangos ir stulbinančios ekstravagancijos vaizdus.
Mauricijaus sala užima 1 860 kvadratinių kilometrų plotą ir yra maždaug už 2 000 kilometrų į pietus nuo rytinės Afrikos pakrantės. Daugiau kaip 150 kilometrų besidriekiančius balto smėlio paplūdimius ir skaidraus vandens lagūnas nuo atviros jūros skiria salą supantis, trečias pagal dydį pasaulyje koralų rifas.
Skirtingai nuo daugelio vietų, garsėjančių kobalto mėlio vandenimis, balto smėlio paplūdimiais ir prabangiais viešbučiais, kur pavargę nuo deginimosi ir maudynių imate ilgėtis kokios nors kitokios veiklos, Mauricijuje priešingai sunku bus pasirinkti kokios veiklos griebtis. Saloje gausu žymių istorinių vietų, didelė kultūrinė ir geografinė įvairovė, ir beveik neribotos galimybės imtis įvairiausios veiklos, paįvairinančios kasdienę paplūdimių ir maudynių rutiną. Visgi, turbūt, pats didžiausias vietos turtas - tai šiltų ir svetingų vietinių žmonių žavesys.
Mauricijus - labiausiai išsivysčiusi iš Maskarenų salų, tačiau truputis pastangų ir sumanumo jums padės išvengti turistų minių ir atrasti savo poilsio vietą. Kvapai, garsai ir sostinės Port Luiso, turtingiausio Afrikos miesto, bruzdesys visuomet bus čia pat, o taip triukšmingi drabužių turgūs Centrinio plokštikalnio Kuatr Borno (Quatre Bornes) ir Kjuepaipo (Curepipe) miestuose bei Bliak Rive Godžis (Black River Gorges - Juodosios upės tarpeklių) nacionalinio parko užburiantys pirmykščiai miškai Mauricijų paverčia dar viena puikia atostogų vieta. O kokie čia paplūdimiai! Nuo stulbinančių smėlio "įrėmintų" lagūnų ir populiarių plačiausių viešų paplūdimių iki vaizdingų salelių prie pat šalies pakrantės, čia, iš tiesų, galima rasti vietą kiekvienam skoniui.
Prie jau išvardintų privalumų dar pridėkite kinų, indų, prancūzų ir afrikiečių virtuvių delikatesus, uždegančius séga muzikos ritmus ir užkrečiamą vietinių linksminimosi dvasią ir patys suprasite, kodėl Mauricijus daugelio žmonių suvokiamas kaip rojus žemėje.
Ši šilta ir graži sala leis jums pasirinkti poilsio formą: galėsite degintis, išbandyti visus, kokius tik panorėsite, vandens sportus, apsipirkti Grand Bė (Grand Baie), atrasti tropikų miškus ir susitikti su draugiškais vietos žmonėmis.

 

Port Luisas


Port Luisas - tai Mauricijaus sostinė, veikiantis uostas ir prekybos centras, todėl kaip dauguma šiuolaikinių miestų gali būti gana triukšmingas ir pilnas žmonių.
Vaizdingoje vietoje - tarp Lio Pūso (Le Pouce) ir Piter Boto (Pieter Both ) viršukalnių - įsikūręs Port Luisas palieka neišdildomą įspūdį įvažiuojantiems į miestą pagrindiniu keliu iš oro uosto, nes leidžiantis iš Centrinio plokštikalnio tiesiai į gyvą miesto centrą, kurį tarsi įrėmina perspektyvoje plytintis Indijos vandenynas, atsiveria išties nepaprastas reginys .
Port Luiso pavadinimą Prancūzijos karaliaus Liudviko XV garbei miestui suteikė Prancūzų rytų Indijos bendrovė, kuri čia įsikūrė 1722 metais. Vėliau britų valdymo laikais miestas tapo pagrindiniu uostu, tačiau Sueco kanalo atidarymas ir garlaivių atsiradimas sumažino uosto svarbą.
Naujasis Kodano (Caudan) uosto rajonas daugelio laikomas pagrindiniu turistų traukos centru Port Luise. Madingos parduotuvės, kino teatrai, restoranai ir kazino tapo miesto širdimi.
Centrinis turgus - viena iš labiausiai įsimintinų Port Luiso įžymybių. Minios besigrūdančių žmonių, keisti kvapai ir derėjimosi džiaugsmas palieka nepamirštamus ir gyvus prisiminimus. Kai kurie prekeiviai parduoda suklastotus garsių dizainerių marškinėlius, kiti siūlo vaistus iš vaistažolių nuo visų įmanomų negalavimų ir ligų. Nusipirkite tikrų vanilės ankščių (brangu, bet kvapas laikosi daugybę metų), pasirinkite ką nors iš gausybės tropinių vaisių, paragaukite samosų ir dal blynų.
Mauricijiečiai aistringi žirgų lenktynių mėgėjai ir nuo gegužės iki lapkričio Šam dio Mar (Champ de Mars - Marso laukas) hipodromas sausakimšas entuziastingų lažybininkų. 10 minučių kelias nuo Port Luisą į pietus veda į Domen Lė Paj (Domaine Les Pailles). Tai vieta, kur galima atsikvėpti nuo miesto triukšmo ir karščio. 3 000 akrų teritorijoje įsikūrę 5 restoranai ir, žinoma, lieka daug erdvės maloniam poilsiui. Jūs galite užsisakyti valandos trukmės ekskursiją traukinuku arba karieta, kurios metu gidas papasakos apie cukraus ir romo gamybą saloje.
Kiniečių kvartale daugybė restoranėlių ir paprasčiausių prekystalių su maistu tiesiog gatvėse. Tai turbūt pati spalvingiausia miesto dalis, garsėjanti ajurvedinių vaistų parduotuvėlėmis ir prieskonių prekyba.
Jūs taip pat pamatysite ir gražiausią regione mečetę - Džuma (Jummah) - pastatytą 1853 metais. Ji garsėja pasakiško grožio durimis ir apdaila iš tikmedžio. Deja, lankytojams mečetė atvira ne visada, o tik tam tikru laiku.

 

Grande Baie


Šiaurinėje Mauricijaus pakrantėje esantis Grand Bė miestas - tai vieta kur apsistoja daug turistų.
Ši nuostabi pasagos formos įlanka apsupta viešbučių, restoranų, barų ir prabangių parduotuvių. 17 amžiuje olandai Grand Bė praminė "Nesibaigiančia įlanka". Dabar dažnai vadinama kurortu ir garsėjanti audringu naktiniu gyvenimu, Grand Bė, iš tiesų, yra neįtikėtinai kosmopolitiškas ir prašmatnus miestas. Būdamas šiaurės Mauricijaus turizmo pramonės centru, jis tikrai nėra tiesiog kurortas.
Iš tiesų, miesto paplūdimys yra gana vidutiniškas, o to paties pavadinimo įlanka perpildyta žvejybinių laivų, tačiau nepaisant šių faktų, dauguma žmonių mielai Grand Bė mieste valgo, apsiperka ir pramogauja dėl čia siūlomos pasirinkimo įvairovės ir kokybės, o dienomis važiuoja į gretimus kaimelius pasimėgauti puikiais paplūdimiais.
Nors ir labai populiarus Grand Bė tikrai yra nebloga vieta apsistoti. Tai pagrindinis kruizinių laivų į šiaurines salas išvykimo taškas. Taip pat labai geras visuomeninio transporto tinklas bei didelis pasirinkimas apsigyvenimo vietų: nuo nebrangių apartamentų iki aukščiausio lygio prabangių viešbučių.
Grand Bė siūlo tradicines egzotiškojo Mauricijaus pramogas, įskaitant įvairiausią vandens sportą, nardymą, paviršinį nardymą ir plaukimą laivu su stiklo dugnu. Nepaisant galimybės atostogauti pašėlusiai ir aktyviai, visgi dauguma žmonių renkasi tiesiog poilsį balto smėlio paplūdimiuose, kur gali stebėti vietinių žvejų kasdienybę.
Patariame pamėginti vienos dienos išvykas į šalimais esančias Fliat (Flat - Plokščiąją), Gabrieliaus ir Kuen de Mir (Coin de Mire) salas. Beje, iš Grand Bė galėsite užsisakyti ekskursijas į visas kitas lankytinas šalies vietas.
 

Le Morne pusiasalis


Lio Morn Braban (Le Morne Brabant) - tai pietvakariniame Mauricijaus iškyšulyje esantis izoliuotas pusiasalis. Jo išskirtinis bruožas yra įspūdingi 555 m bazaltiniai kalnai, iškylantys Lio Morno pusiasalio centre ir pavadinti tuo pačiu pavadinimu. Palei 4 km ilgio pusiasalio pakrantę susitelkę keli iš pačių geriausių šalies paplūdimių, o šalia rikiuojasi prabangūs viešbučiai.
Nors beveik neapgyventas vietinių žmonių, pusiasalis vis tiek vaidina savitą vaidmenį Mauricijaus kultūroje, manoma, kad kaip tik šio pusiasalio kalnuose 19 amžiaus pradžioje, ieškodami saugumo ir laisvės, pasislėpė grupelė pabėgusių vergų. Pasakojama, kad sykį, nepaisant to, jog vergija greitai po jų pabėgimo buvo panaikinta, vergai pamatę uolomis besiropščiančius kareivius, puolė į paniką. Bijodami būti sučiupti buvę vergai masiškai pradėjo šokti nuo skardžių žemyn mieliau rinkdamiesi mirtį nei vergiją. Šis padavimas paaiškina salos pavadinimą - Lio Mornas (Gedulingoji). Nors nėra jokių istorinių dokumentų patvirtinančių šį pasakojimą, mauricijiečiams jis svarbus kaip žiaurios salos istorijos priminimas.
Dėl istorijos, susijusios su vergija, ši sala paskelbta UNESCO pasaulio paveldo objektu.
Sala taip pat garsėja viena nepaprastai reta kinrožių rūšimi, vadinama Mandrinette.
Lio Mornas tapo ypač pasiturinčių turistų poilsio vieta. Svečiai malūnsparniais nuskraidinami į ir iš pusiasalio viešbučių: Le Paradis, Dinarobin ir Les Pavillons. Minėtieji viešbučiai įsikūrę idiliškiausiame Mauricijaus paplūdimyje, nusidriekusiame 5 kilometrus palei žydrąją pakrantę.


Siūlomos pramogos:
• 18 duobučių golfo aikštynas,
• nardymas,
• paviršinis nardymas,
• burlenčių sportas,
• slidinėjimas ant vandens,
• burlenčių sportas su jėgos aitvarais,
• plaukimas laivu į gretimas salas.


Žvaigždės (L'Etoile) regionas


Letuol teritorija - tai 6 000 hektarų natūralios gamtos plotas Mauricijaus žemyninės dalies rytuose.
Stogo pavėsyje esantis restoranas, garsėjantis tradicine kreolų virtuve, tai tik pradinis taškas tolimesniems žygiams: pasivaikščiojimams pėsčiomis, pasivažinėjimams keturračiais motociklais ar kalnų dviračiais, jodinėjimui ir ėjimui kalnuotą kraštovaizdį kertančiais takais, kuriuose sustatyti taikiniai šaudyti iš lanko.
Šia teritorija teka didelė upė, sruvena upeliukai ir šniokščia sraunūs kriokliai. Uolėtais takais kildami į nuostabias apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria stulbinantys kalnų, slėnių, natūralios augmenijos ir Mauricijaus cukranendrių plantacijų bei mėlynos jūros ir pakrantės vaizdai, atraskite tenykštę augaliją, pavyzdžiui labai senus juodmedžius, ir vietinę gyvūniją: elnius, šernus ir beždžiones.
Pasivaikščiojimams su gidu galite pasirinkti skirtingos trukmės maršrutus, nuo 1 iki 4 valandų. Savo žygius galite paįvairinti šaudymu iš lanko į įvairius, tikroviškai padarytus, taikinius, vaizduojančius laukinius gyvūnus.
Kita alternatyva - tai jojimas arba važiavimas kalnų dviračiu kalvotomis vietomis kartu su gidu. Ekstremalių pojūčių mėgėjai gali rinktis važiavimą keturračiais motociklais akmenuotais keliais, o šlapiomis ir "purvinomis" dienomis turistai netgi aprūpinami lietpalčiais!
Mažesni nuotykių mėgėjai ar poilsiautojai su šeimomis gali rinktis kelionę po Letuol komfortabiliu automobiliu keturiais varomais ratais.


Juodosios upės tarpeklių (Black River Gorges) nacionalinis parkas


Kelionė į kalnus atskleis šio nacionalinio parko vešlią žalumą ir nesugadintą grožį. Jeigu pasiseks, žiūrėdami į vandenyno pusę galėsite pamatyti pelėsakalį arba ilgauodegį fajetoną ir pasimėgauti ramiu aplinkinių kaimo vietovių grožiu.
65 km2 ploto parkas yra nuostabi miškinga vieta, kuri patiks visiems norintiems atsipūsti nuo poilsio paplūdimyje ir pasivaikščioti ar pasivažinėti po vaizdingą kraštą. Savo maršrutą jūs galėsite rinktis iš kelių siūlomų - sunkesnių ir lengvesnių - pasivaikščiojimo takų po slėnius ir palei Juodąją upę. Pasigrožėsite stulbinančiais parko augmenija ir paukščiais.
Parke galėsite pamatyti nepaprastai retus dodo medžius, juodmedžius ir laukines guavas. Paukščių mylėtojai turės progą savo akimis išvysti endeminius Mauricijaus pelėsakalius, rožinius karvelius, Mauricijaus ilgauodeges papūgas ir Mauricijaus vikšralesinius; parko prižiūrėtojai nurodys geriausias vietas paukščiams stebėti.
Atšiaurūs ir dažnai nepraeinami Mauricijaus kalnai kadaise suteikdavo prieglobstį pabėgusiems vergams, kurie čia saugiai gyveno, žinodami, kad jų šeimininkai neišdrįs leistis į paiešką.
 

Spalvota žemė


Spalvota Šamarel (Chamarel) miestelio žemė - tokį vardą gavo nepaprastas gamtos reiškinys kai žemė natūraliai išsisluoksniuoja į 7 skirtingas spalvas. Skirtingos spalvos, įskaitant raudoną, geltoną, oranžinę, tamsiai violetinę ir mėlyną, ryškiausiai matomos rytinės saulės šviesoje.
Uolienos atrodo tarsi sulankstytos stambiomis klostėmis per visą didelį vietovės plotą, kurį supa Mauricijaus turizmo įstaigų kordonas. Nuostabu, kad skirtingos žemės spalvos niekada nesusilieja, net ir lyjant. Net mėgintuvėlyje gerai sumaišius 7 skirtingas žemės spalvas, po kelių dienų jos vėl išsiskiria į 7 atskiras spalvas.
Manoma, kad skirtingų spalvų juostos atsirado dėl kadaise skirtingo išsilydžiusių uolienų aušimo greičio, tačiau nėra jokio paaiškinimo, kodėl tas spalvų išsiskyrimas yra pastovus.
Prie įėjimo į šią saugomą teritoriją arba Port Luiso ir Kjuepaipo (Curepipe) miestuose jūs galėsite įsigyti įvairiausių suvenyrų su šia unikalia žeme pripildytais mėgintuvėliais. Prie spalvotųjų smėlių įsikūrę vaikų žaidimų aikštelė ir restoranas, taip pat verta aplankyti nuostabų netoliese esantį, iš 90 m aukščio krentantį, krioklį.

 

Il o Serf (Ile aux Cerfs)


Ši pribloškianti sala Mauricijaus rytinėje pakrantėje yra viena iš populiariausių vienos dienos iškylų šalyje tiek užsieniečiams, tiek ir patiems mauricijiečiams.
Krištolo tyrumo vanduo ir balto smėlio paplūdimiai su pavėsį teikiančiomis asiūklinėmis kazuarinomis ir palmėmis supa šią mažutę salelę, kurioje randa prieglobstį poilsiautojai ieškantys ramybės ir vienatvės arba buriavimo ir kitų vandens sportų tiekiamų malonumų. Il o Serf saloje rasite nuostabių vietų paviršiniam nardymui, čia pat vienuose vietinių kioskeliuose nuomojama įranga reikalinga vandens sportui, o kituose išalkusieji gali nusipirkti paskanauti tradicinių vietos virtuvės patiekalų.
Šiaurinė salelės dalis daugiausiai turistinė, nes nuomojama iš Le Touessrok viešbučio. Ir nors dauguma vandens sporto paslaugų skirtos tik viešbučio svečiams, fantastiškas 18 duobučių golfo aikštynas atviras visiems norintiems, jei tik jie rezervuojasi šią paslaugą iš anksto.
 

Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams