Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Marokas

GAMTOS SĄLYGOS


Vyraujantis klimatas Maroke - mediteraninis, šalies gilumoje pereinantis į žemyninį. Maroke ištisus metus šilta ir sausa, tik kovo ir lapkričio mėnesiais galima tikėtis kritulių. Oras Maroke keičiasi priklausomai nuo vietovės: Pietuose, Rytuose ir dykumose temperatūra būna labai aukšta (gali pakilti net iki 50 °C), o kalnuose naktį temperatūra gali kristi netgi žemiau nulio. Vandenyno pakrantėje vyrauja švelnus jūrinis subtropinis klimatas, ir žiemą šalnų nėra, o šalies vidinėje dalyje - sausas kontinentinis, žiema šaltesnė, o vasara - karštesnė. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 1000 mm., šiaurėje ir pietvakarinėje dalyje mažiau 200 mm. Kalnuose dažnai sninga ir lyja, Atlanto vandenyno pakrantėje dažnai susidaro rūkas. Vykdami į Maroką tikėkitės orų primenančių ankstyvuosius vasaros mėnesius Lietuvoje.

 

ORAI

Marakeše

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 19 21 24 25 29 33 37 37 32 27 23 20
 Nakties temperatūra (ºC) 6 8 11 12 15 18 21 21 18 15 10 8
 Krituliai (mm) 24 29 25 35 9 3 11 3 10 21 24 24

(Pagal www.myweather2.com informaciją)

VALIUTA

Maroko dirhamas (MAD). Valiutos keitimo kursas: 1 MAD ~ 0,33 LTL. Dirhamais galima atsiskaityti ir Ispanijoje bei Gibraltare. Cirkuliuoja 20, 100, 200 nominalų banknotai, 5, 10, 20, 50 santimų vertės monetos ir 1, 2, 5, 10 dirhamų monetos. Pinigus keičia bankai (darbo laikas 8.15-11.30 ir 14.15-17.00 val.), viešbučiai, oro uostų keityklos. Beveik visuose viešbučiuose galite atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis, taip pat daugumoje viešbučių yra bankomatai. Išsivežti iš šalies Maroko dirhamus draudžiama. Išvykstant iš šalies, vietinę valiutą būtina išsikeisti į eurus.
Arbatpinigiai restoranuose gali būti įtraukti į sąskaitą (10 %). Jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, pagal tradiciją padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 10 % nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės). Turistams nereikėtų gailėti arbatpinigių ir vairuotojams, su kuriais jie važiuoja į ekskursijas. Trumpa ekskursija, kuri tęsiasi pusę dienos, - 5 dirhamai, visą dieną - 10 dirhamų, 2 dienas - bent 20 dirhamų. Jei fotografuojami keistuoliai Marakeše, kurie visaip stengiasi nustebint turistus savo išmonėmis, jiems reikėtų už tai sumokėti 5 dirhamus.


VIZA

Lietuvos piliečiams maroko vizų nereikia.

SKIEPAI

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.

 

Vykstant į Maroką:
Privalomų skiepų, vykstantiem į Maroką, nėra.
Rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams