Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Madagaskaras

Nosy Be - kvapų sala

 

Nosy Be sala, nutolusi nuo 8 km nuo šiaurinės Madagaskaro pakrantės, yra didžiausia ir geriausiai žinoma Madagaskaro sala. Dėl puikios tropikų gamtos, tai populiariausia keliautojų ir turistų kryptis. Sala yra namai daugybei unikalių endeminių gyvūnų ir augalų ir oras tiesiog persmelktas nepakartojamais gėlių aromatais. Stipriausia kvapą skleidžia ylang ylang gėlės žiedai, kurios auginamo dėl eterinių aliejų, naudojamų aukščiausios klasės parfumerijoje.

Pagrindinis salos miestas Hell-Ville yra šurmuliuojantis centras, kuriame kolonijiniai pastatai mena Prancūzų valdymą ir dar ryškus istorinių Sakalavą genčių palikimas. Nepaprastai gyvybingas miestelio turgus, persmelktas, prieskonių ir kvepalų aromatų, užburia kiekvieną. Čia pilna vietinių pardavėjų, siūlančių šviežius vaisius, daržoves, prieskonius ir daugybę rūšių žuvų. Norintys susipažinti su unikalia salos gamta, neabejotinai aplankys Lokobe rezervatą, tačiau ir be jo siūloma daugybė intriguojančių kelionių kiekvienam skoniui: ylang ylang gamykla, šventas medis su paslaptingomis ceremonijomis, šventas krioklys ir Dzamandzary cukranendrių spirito gamykla, kur gaminamas populiariausias Dzama romas.

Puikūs Nosy Be paplūdimiai kartais yra net lyginami su Karibais. Jus sužavės ore tvyranti ramybė, saldi „nieko neveikimo" atmosfera kiekviename kampelyje ir įspūdingi saulėlydžiai. Patys populiariausi ir judriausi paplūdimiai yra Madirokely ir Ambatoloaka, kuriuose įsikūrė viešbučiai ir restoranai prieinamomis kainomis. Turiningos atostogos Nosy Be saloje neįmanomos be aplinkinių salelių apžiūrėjimo: galite aplankyti nuostabiąsias Nosy Komba ir Nosy Tanikely salas, panardyti jūros parke, nukeliauti iki gražios Nosy Sakatia salos ir net iki šiek tiek tolėliau esančios įspūdingosios Nosy Iranja salos. Taip pat galite apiplaukti ratu 36 km aplink Ūkanų (Mists) salyną, kur yra mistinis Tsarabanjina, arba aplankyti toliau į pietus nuo Nosy Be esantį Radama salyną.


Nosy Tanikely sala

 

Miniatiūrinė Nosy Tanikely sala yra saugomas jūrų draustinis ir iki jos reikia plaukti apie pusvalandį laiveliu nuo Nosy Be. Vos už kelių metrų nuo pakrantės klesti neaprastai spalvingas ir turtingas povandeninis pasaulis. Ramūs vėžliai ir spiečiai spalvingų žuvų plaukioja skaidriame vandenyje, visai šalia lankytojų - čia tikras nardytojų rojus.


Nosy Komba sala

 

Tiesiai prieš Nosy Be, mažose vulkaninėse Nosy Komba salose, gyvena daugybė įvairiausių gyvūnų, tarp jų ir juodieji lemūrai. Tik išlipus iš laivelio, Jūs iškart pasinersite į tradicinio žvejų kaimelio atmosferą ir galėsite įsigyti vietinių meno kūrinių bei inkrustuoto medžio dirbinių, tokių kaip kanojų modeliai ar siuvinėtų "point Richelieu" stilius staltiesių.

Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams