Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Kenija

GAMTOS SĄLYGOS

 

Geriausias laikas vykti į safarį į Keniją ir pamatyti nepaprastą laukinių gyvūnų gausą ir įvairovę yra kasmetinės milijonų antilopių, zebrų ir antilopių gnu migracijos per Maros lygumas metu, tuo laiku galima pamatyti ir grobio besivaikančius plėšrūnus. Geriausias laikas stebėti šį įspūdinga laukinės gamtos reginį nuo liepos iki spalio mėnesio. Kiti Kenijos parkai taip pat puikūs, o geriausias laikas juos aplankyti būtų sausuoju metų laiku: nuo sausio iki kovo pabaigos ir nuo liepos iki spalio pabaigos.
Sausuoju laikotarpiu dėl vandens stygiaus gyvūnai paprastai didesniais būriais renkasi aplink pastovius vandens šaltinius - ežerus, upes - taigi juos lengviau surasti. Augalija taip pat nėra labai vešli, todėl kur kas lengviau pastebėti ir toliau esančius gyvūnus.

 

ORAI

 

Nairobyje

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs.  Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 26 28 28 26 25 24 23 23 26 27 25 25
 Nakties temperatūra (ºC) 14 13 15 15 14 13 12 12 12 14 15 14
 Krituliai (mm) 74 49 89 120 129 16 15 30 21 37 151 79

 

Mombase

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 32 33 33 31 30 28 28 28 29 29 31 32
 Nakties temperatūra (ºC) 23 23 24 24 22 21 20 20 21 22 23 23
 Krituliai (mm) 37 10 49 124 238 84 61 60 54 112 118 69
 Vandens temperatūra (ºC) 28 28 29 29 28 27 26 25 26 26 28 28

(Pagal www.myweather2.com informaciją)

 

VALIUTA

 

Kenijos šilingas (KSH). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 75,00 KSH
*Keitimo kursas svyruoja priklausomai nuo keičiamų pinigų nominalo.

Pinigus galima pasikeisti atvykus į Nairobį. Siūlome pasinaudoti keityklų paslaugomis, nes jose neimamas komisinis mokestis už užsienio valiutos ar kelionės čekių keitimą į Kenijos šilingus. Bankuose ir viešbučiuose, žinoma, irgi galima pasikeisti pinigus, tačiau ten turėsite mokėti komisinius. Kelios keityklos taip pat parduoda ir JAV dolerius, tačiau visuomet pasitikslinkite kursą! Bankai nedirba nuo šeštadienio pietų ir sekmadieniais. Bankomatų yra Nairobyje ir kituose didžiuosiuose Kenijos miestuose, dažniausiai jie būna prie Barclays, Standard Chartered ir Stanbic bankų. Neišleistus Kenijos šilingus galėsite pasikeisti į Tanzanijos arba Ugandos šilingus kiekvienos iš minėtų šalių pasienyje. Pasitarkite su kelionės vadovu.

 

Saugokitės žmonių, kurie sakosi esą policininkai civiliais drabužiais ir klausinėja apie jūsų turimų užsienio ir vietos pinigų sumas. Kenijos policininkai retai domisi užsienio turistais, taigi paprašykite parodyti asmenybę identifikuojančius dokumentus ir, jeigu reikia, sutikite susitikti vietinės policijos skyriuje.

 

Už maistą, gėrimus, suvenyrus, skalbimą, interneto, taksi ir gidų paslaugas bei kt. galima atsiskaityti Kenijos šilingais. Vietinis alus kainuoja nuo 150,00 iki 200,00 KSH. Interneto ryšys Kenijoje ganėtinai geras, o paslauga kainuos tarp 15,00 ir 60,00 KSH už 15 minučių. Tarptautiniai pokalbiai yra brangūs ir kainuoja apie 250,00 KSH už minutę, tačiau galite skambinimui įsigyti SIM kortą ir tuomet pokalbis kainuos apie 0,5 USD už minutę.

 

Už pasirenkamas ekskursijas galite mokėti JAV doleriais arba Kenijos šilingais.

 

VIZOS

 

Lietuvos piliečiams reikalingos Kenijos vizos, kurias paprastai galima įsigyti atvykus, pasienio punktuose. Vienkartinė viza kainuoja 50,00 USD ir galioja 3 mėnesius. Jeigu lankysitės tik Kenijoje, Ugandoje ir Tanzanijoje, jums vėl sugrįžus į Keniją nereikės pirkti dar vienos vizos. Tačiau, jei lankysitės dar ir kitose šalyse, jūsų viza nustos galioti, taigi jeigu ketinate pamatyti gorilas Kongo Demokratinėje Respublikoje ar Ruandoje, grįžus teks pirkti dar vieną vizą. Daugkartinės vizos pasienio postuose neišduodamos. Jos kainuoja 100,00 USD, taigi jei į Keniją įvažiuosite tik du kartus, nusipirkę dvi vienkartines vizas nesumokėsite brangiau nei už vieną daugkartinę.
*Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Keniją:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomenduojama atsižvelgiant į riziką (ilgalaikės ar dažnos kelionės, kaimo vietovė).
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant:
Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

 

Susijusios kelionės

Kelionė nuo Kenijos iki Viktorijos Krioklių Kodas: NV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: Kenijos ir Tanzanijos parkai, masajai, Zanzibaro sala, Malavio ežeras ir kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Kenijos ir Tanzanijos safariai Kodas: NKTN10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
2320 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dešimt dienų geriausiuose Kenijos ir Tanzanijos parkuose: Nakuru, Masai Mara, Serengetis, Ngorongoro krateris ir legendinis Viktorijos ežeras.

Aprašymas

Kenija, Tanzanija ir Zanzibaras Kodas: ND15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
3260 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės Kenijoje ir Tanzanijoje, aplankant Masai Marą, Viktorijos ežerą ir Serengetį. O kelionę užbaigsite egzotiškame Zanzibare.

Aprašymas

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
skrydis už papildomą kainą

10 dienų kelionė nuo Nairobio iki egzotiškos prieskonių salos Zanzibaro, aplankant įžymųjį Serengečio parką ir Ngorongoro kraterį.

Aprašymas

Gorilos ir Kenijos parkai Kodas: NN14

Trukmė 14 d.
Kelionės kaina:
1655 EUR
skrydis už papildomą kainą

Per dvi savaites pamatysite dvi rytų Afrikos įžymybes: kalnų gorilas Ugandoje ir Masai Maros draustinį Kenijoje, kur vyksta didžioji migracija.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: Masai Maros draustinis, gorilos Ugandoje, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris ir egzotiška Zanzibaro sala.

Aprašymas

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
skrydis už papildomą kainą

10 dienų kelionė nuo egzotiškos prieskonių salos Zanzibaro iki Nairobio, aplankant įžymųjį Serengečio parką ir Ngorongoro kraterį.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: egzotiška Zanzibaro sala, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris, Masai Maros draustinis ir gorilos Ugandoje.

Aprašymas

Kelionė nuo Viktorijos Krioklių iki Kenijos Kodas: VN21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, Zanzibaro sala, Kenijos ir Tanzanijos parkai bei masajai.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams