Namibo - Nauklufto nacionalinis parkas yra Namibijoje, jis apima dalį seniausia pasaulyje laikomos Namibijos dykumos ir Naukluft kalnų virtinės. Žodis ,,Namib" reiškia atvira vieta, būtent nuo šio žodžio kilo ir visos šalies pavadinimas Namibija - ,,Tuščių erdvių žemė". Tai vienas didžiausių nacionalinių parkų pasaulyje, kurio teritorija siekia net apie 50,000 km² (palyginimui - beveik tokio pat dydžio yra Slovakija). Parkas buvo įkurtas 1907 m. kai vokiečių kolonistų administracija tarp Svakopo ir Kuisebo upių įkūrė rezervatą. 1968 m. aplink Nauklufto kalnų grandinę buvo įkurtas kitas nacionalinis parkas, siekiant apsaugoti retą zebrų rūšį. Netrukus po to parko teritoriją pamažu pradėta plėsti, prijungiant vis naujas žemes, kol galiausiai ji susiliejo su Namibo nacionalinio parko teritorija ir 1979 metais suformuotas Namibo - Nauklufto nacionalinis parkas.
Parko ypatumai:
Parko drėgnasis sezonas trunka nuo Vasario iki Balandžio mėnesio, tačiau dėl mažo kritulių kiekio ir didelio garavimo, parkas vis tiek lieka itin sausringas. Paprastai dieną dykumos temperatūra laikosi apie 35°C , o naktį nukrinta iki 15°C . Daugiausiai drėgmės parkas gauna nuo Atlanto vandenyno atslenkančių rūkų dėka. Vėjai, atpūčiantys rūkus suformavo ir didžiules smėlio kopas esančias parke. Tai didžiausios smėlio kopos pasaulyje siekiančios daugiau nei 300 metrų aukštį. Ryškią oranžinę kopų spalvą lemią jų amžius: kuo senesnės kopos, tuo ryškesnė jų spalva. Kopos, esančios šiame nacionaliniame parke, pasižymi itin ryškiais oranžinės spalvos atspalviais varijuojančiais tarp beveik raudonos ir rausvai violetinės spalvos.
Sossusvlei:
Viena iš pačių garsiausių parko vietų. Jos pavadinimas išvertus iš vietinės kalbos reiškia ,,vieta iš kurios negrįžtama". Sussusvlei tai molio įduba, apsupta didžiausių pasaulyje smėlio kopų. Trumpu drėgnuoju sezonu, plynaukštė prisipildo Tsauchabo upės vandens. Vandeniui išdžiuvus ant plynaukštės nusėda molis, kuris dėl savo didelės druskos koncentracijos atrodo beveik baltas. Įduboje yra dar viena garsi parko vieta - Deadvlei. Pastarosios pavadinimas kilo iš dviejų kalbų: „Dead" angliškai reiškia miręs, o „vlei", išvertus iš vietinės kalbos, reiškia ežerą arba pelkę. Prieš daug amžių tai buvo vieta kur gausiai lydavo ir tai leido susiformuoti oazei. Tačiau tada klimatas netikėtai pasikeitė, oazės baseinas buvo atskirtas nuo vandens ir per trumpą laiką užpiltas smėliu. Dykumos saulė, oazėje augusius medžius, tarsi sustingdė laike: nuo kaitros medžių šakos susisuko ir suanglėjo, tačiau medžiai liko stovėti savo vietose. Dėl tokių medžių griaučių, vieta buvo praminta „Skeletų krantu". Šią vietą ypač pamėgę gamtos fotografai dėl aušros valandą atsiveriančių įspūdingų vaizdų, kai medžių šešėliai krenta ant gelsvo dykumos smėlio. Taip pat Sussusvlei įdubos vaizdai ne kartą buvo naudoti filmuose ar tarptautinių kompanijų reklamose.
Augalai ir gyvūnai:
Augalai ir gyvūnai parke prisitaikę prie sausringo klimato ir reikalingą drėgmę gauna iš nuo jūros ateinančios miglos ir rūkų. Kiekvienas gyvūnas prie aplinkos prisitaiko skirtingai, pavyzdžiui dykumų driežas bėgdamas per karštą dykumos smėlį, vienu metu deda tik dvi savo kojas, taip tarsi atlikdamas termoreguliacinį šokį ir naudodamas uodegą kaip stabilizatorių.
Parkas gali pasigirti itin gausia ir įspūdinga laukinių gyvūnų įvairove: čia gyvena, gekonai, įvairiausi vabzdžiai, hienos, šakalai, gyvatės. Parke taip pat gyvena retos antilopių rūšys, kurios, deja, yra retai sutinkamos. Sussusvlei teritorijos fauna yra stebėtinai įvairi: daugiausiai ją sudaro smulkus gyvūnai, kurie gali išgyventi su nedideliu kiekiu vandens, pvz. nariuotakojai, maži ropliai ir graužikai. Tačiau galima sutikti ir didesnių gyvūnų pvz. antilopių arba stručių. Drėgnuoju sezonu įduboje pasirodo ir kelios rūšys migruojančių paukščių.