Masai Mara neabejotinai yra žinomiausias parkas ir jame klesti gausi laukinė gamta. Parkas užima daugiau kaip 1800 kvadratinių kilometrų. Jis buvo įkurtas 1961 m. ir, jungdamasis su Nacionaliniu Serengeti parku Tanzanijoje, suformuoja didelės gyvūnų migracijos ir visos jos ekosistemos šiaurinį pakraštį.
Kalvotos pievos ir plačios atviros savanos paverčia Masai Marą tikra nesuvaržyta ir išsikėtojusia dykyne, kuri, regis, nemačiusiems egzistavo tik Holivudo filmų fone. Bet čia ji tokia išraiškinga bei tikra ir kviečia keliautojus patirti bei pajausti įstabios Kenijos laukinės gamtos dvasią per safario atostogas Masai Maros draustinyje, kur žemė pulsuoja natūralia ir žmogaus nepaveikta gyvybės energija, o pagrindinę vietą užima nuostabūs ir gausūs gyvūnai.
Tai yra Masajų tautelės gimtinė. Šie klajojantys kaimenių augintojai, pasirinkę ir išsaugoję nuo senų laikų tradicinį gyvenimo būdą, ir šiandien netrukdomi gano savo galvijus visoje apylinkėje. Masajai yra visiškai nepriklausoma gentis ir jie vis dar vertina tradicijas bei ritualus kaip neapsieinamą savo kasdienio gyvenimo dalį. Tradiciškai masajai labai retai medžioja, nes harmoningai gyvena visai šalia ir tiesiog kartu su laukiniais gyvūnais- tai sudaro svarbią jų įsitikinimų dalį. Liūtai ir antilopės taip pat atlieka ypatingą vaidmenį jų kultūroje- visai kaip ir jiems priklausančių galvijų kaimenės. Toks vientisas žmogaus ir laukinės gamtos gyvenimas paverčia masajų kraštą vienu unikaliausių pasaulyje dykumos regionu.
Parko arealus sudaro miškais apaugę Maros ir Taleko upės krantai, akacijų miškai ir atvira savana. Tokiuose botaniškai skirtinguose ir įvairiuose plotuose gyvena daugybė laukinių paukščių bei žvėrių rūšių.
Akacijų miškuose triukšmauja paukščiai ir dūksta beždžionės. Drambliai ir buivolai gaivinasi voliodamiesi didžiulėje Musijaros pelkėje. Maros ir Taleko upių pakrantės knibžda nup begemotų ir krokodilų. Čia dažnai galima pamatyti liūtą, leopardą, gepardą, zebrą, žirafą, šakalą, gazelę bei rytų, pietų ir centrinei Afrikai būdingų antilopių rūšių.
Kasmet Maroje stebimas įspūdingiausias laukinės gamtos procesas: Didžioji gnu antilopių migracija, kuri prasideda Nacionaliniame Serengeti parke. Nuo liepos iki spalio mėnesio lietaus ir vešlios augalijos bei gausios žolės viltys šiaurėje varo daugiau už 1,3 milijono gnu antilopių vienoje neaprėpiamoje kaimenėje. Per sieną jos patraukia į Marą: įpūdinga nepertraukiama laukinių gyvūnų kolona plūsta į klestinčius naujus gamtos plotus ir užpildo visą akiai neužmatomą peizažą.