Naudinga informacija

GAMTOS SĄLYGOS

 

Madagaskaras yra didelė šalis ir klimatas čia gana įvairus. Šiaurės rytinėje dalyje lietaus iškrinta iki 5000 mm per metus, o tuo pietvakariuose beveik nelyja visiškai. Klimatą įtakoja Indijos vandenyno pietryčių musonai. Madagaskare yra ryškūs du sezonai: karštas ir drėgnas vasaros sezonas nuo lapkričio iki balandžio, kuomet sausose pietinėse pakrantėse temperatūra gali viršyti ir 40° C karščio, ir žiema, kuri tęsiasi nuo gegužės iki spalio, kai dieną gali būti pakankamai vėsu, ypač centrinėse kalnuotose vietovėse. Apskritai, geriausias laikas keliauti į Madagaskarą yra nuo balandžio iki briželio ir nuo rugsėjo iki lapkričio. Nuo sausio iki kovo vidurio salą dažnai užklumpa ciklonai. 

 

ORAI

 

Mahajangoje

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 32 32 33 34 33 32 31 32 33 34 34 33
 Nakties temperatūra (ºC) 24 24 24 23 21 19 18 19 20 22 24 24
 Vandens temperatūra (ºC) 27 27 27 27 25 24 23 22 23 23 24 25
 Krituliai (mm) 473 360 188 56 18 19 1 6 4 18 98 219

(Pagal www.myweather2.com informaciją)

 

VALIUTA

 

Malagaso ariaras (MGA). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 1950 MGA.
1 Lietuvos litas atitinka apie 765 Malagaso ariarus. Vykstant į šią šalį geriausia pasiimti pakankamai grynųjų pinigų, nes atsiskaityti koretele ar išsiimti grynųjų pinigų iš bankomatų galima tik didžiuosiuose miestuose. Apskritai kortelės nėra paplitusios ir beveik visur atsiskaitoma grynaisiais, todėl patartina visada su savimi turėti pakankamą kiekį valiutos, o kortelę - tik saugumo sumetimais atsargai. Grynuosius geriausia vežtis JAV doleriais arba eurais. Pinigus išsikeisti galima bankuose ir oficialiose valiutos keityklose, viešbučiuose ir Antananarivo oro uoste, tačiau ne bankuose kursas yra prastesnis. Svarbu prisiminti tai, kad ariaras atgal į eurus ar dolerius nėra keičiamas.
 

VIZOS

 

Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.
Madagaskaro viza daroma prieš kelionę. Kaina 650 Lt, forminimo terminas apie 10 - 14 dienų.

Reikalingi dokumentai:
1. Pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos;
2. 2 spalvotos nuotraukos 3 cm x 4 cm;
3. Lėktuvo bilietų rezervacijos kopija;
4. Anketiniai duomenys: Namų adresas; Gimimo vieta; Pilietybė; Šeimyninė padėtis. sutuoktinio vardas, pavardė, gimimo metai ir pilietybė; Darbovietės pavadinimas, adresas ir telefonas; Mergautinė pavardė; Profesija; Telefono nr.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Madagaskarą:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomendacijų nėra.
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

Kelionių organizatorius "Africa Lt"

Projektą prižiūri UAB "Traveldeals Lt"
Įmonės kodas 302583106
PVM mokėtojo kodas LT100005943011
Žygio g. 90, LT-08242,
Vilnius, Lietuva
El. paštas labas@makalius.lt
Telefonas +370 639 96 444

VILNIUJE
A. Domaševičiaus g. 3
(šalia Lukiškių aikštės ir Gedimino prospekto esančios sankryžos)
Darbo laikas:
I-V 08:00-19:00
VI-VII 10:00 - 17:00 (tik skambučiai)

KAUNE
Laisvės al. 97A - 2, Kaunas
Darbo laikas:
I-V 08:00-19:00
VI-VII 10:00 - 17:00 (tik skambučiai)