Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Viskas apie safari
VISKAS APIE SAFARĮ


Planuojant safari kelionę į Afriką reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Svarbiausia Jūs turite žinoti, kokius gyvūnus ar paukščius norėtumėte išvysti, kada geriausias laikas safariui, kokio tipo safarį išsirinkti.
Visų pirma turite nuspręsti kokius gyvūnus norite pamatyti.


Didysis penketas - liūtas, leopardas, buivolas, raganosis ir dramblys: jeigu vienos kelionės metu norite pamatyti visus penkis, tuomet rinkitės Masai Mara nacionalinį parką Kenijoje, Kriugerio nacionalinį parką Pietų Afrikoje ir Serengečio nacionalinį parką Tanzanijoje.
Gorilos: Jeigu domitės gorilomis, rekomenduojame vykti į Ruandą, Ugandą arba Gaboną.

Šimpanzės: Jeigu jūs žavitės Džeinės Gudol (Jane Goodall) darbu, jūsų tikslas - Gombė strymo (Gombe Stream) nacionalinis parkas Tanzanijoje.

Drambliai: Norintiems pamatyti ypač daug dramblių vienoje vietoje, turbūt pati tinkamiausia vieta būtų Okavango delta Botsvanoje.

Liūtai: Norintiems pamatyti gyvūnų karalių, siūlome keliauti į Serengečio nacionalinį parką ir draustinį, esančius Rytų Afrikoje. Pietinėje Afrikoje verta paminėti Pietų Luangvos (South Luangwa) nacionalinį parką, šiame turistų neperpildytame parke gyvena gausybė liūtų.

Juodieji raganosiai: Pamatyti juodąjį raganosį gana sudėtinga, tačiau jums gali nusišypsoti sėkmė Etošos (Etosha) nacionaliniame parke, Kriugerio (Kruger) nacionaliniame parke ir Čiobės (Chobe) nacionaliniame parke.

Begemotai ir krokodilai: Visoje rytinėje ir pietinėje Afrikoje jų knibžda ežeruose ir upėse. Daugiausia jų teko matyti plaukiant kanojomis Zambezės upėje, tekančioje tarp Zimbabvės ir Zambijos. Selaus (Selous) laukinių gyvūnų draustinis Tanzanijoje ir Livondo (Liwonde) nacionalinis parkas Malavyje taip pat puiki šių gyvūnų stebėjimo vieta, tačiau būkite budrūs krokodilai ir begemotai gali būti nepaprastai pavojingi.

Paukščiai: Jeigu domitės ornitologija, tada nudžiugsite sužinoję, kad rytinėje ir pietinėje Afrikoje organizuojama daugybė paukščių stebėjimo safarių.

 

 

NUOTYKINIAI SAFARIAI


Dabar turite nuspręsti kaip arti norite prieiti prie gyvūnų. Jeigu jums nepakanka galimybės stebėti gyvūnus iš visureigio, galite rinktis iš daugybės alternatyvių variantų.


• Safaris su drambliais
Geriausi safariai, kur jūs sėdit užsiropštę ant dramblio nugaros, yra Okavango deltoje, Botsvanoje. Pajodinėti drambliais galima ir Zimbabvėje, tačiau tai nėra safaris. Kadangi drambliai paprastai braunasi per krūmynus, gali būti, kad jūs pamatysite nedaug laukinių gyvūnų, tačiau bet kuriuo atveju, jau pats sėdėjimas aukštai yra vertas išmėginti.


• Safaris pėsčiomis

Jeigu esate geros formos ir mėgstate aštrius pojūčius, tuomet rinkitės safarį pėsčiomis. Gerai savo darbą išmanantys gidai ir ėjimas pėsčiomis leis jums iš arti pajusti tikruosius Afrikos gamtos vaizdus, kvapus ir garsus.


• Safaris kalnų dviračiu
Nuostabi galimybė dviračių entuziastams - safaris kalnų dviračiu - tai kartu ir pramoga, ir mankšta!

 

 

• Safaris su baidarėmis

Plaukimas Zambezės upe tarp begemotų ir krokodilų; nakvynė palapinėse po žvaigždėtu dangumi, klausantis tolimo liūtų riaumojimo naktyje; per upę brendantys drambliai aukštai pakeltais straubliais - taip keliais žodžiais būtų galima apibūdinti safario su baidarėmis patirtį. Magiška!

 

 

• Safaris oro balionu
Safaris oro balionu nėra pigi pramoga, tačiau verta nors vieną kartą gyvenime išbandyti. Dauguma didžiųjų nacionalinių parkų siūlo šią populiarią pramogą, tačiau turbūt geriausia būtų rinktis Serengečio nacionalinį parką ir stebėti kasmetinę antilopių gnu migraciją Serengečio lygumomis. Maloniai nustebsite, visų skrydžių oro balionu metu keleiviai vaišinami šampanu.

 

 

• Safaris su kupranugariais
Vienas iš safario su kupranugariais privalumų yra tas, kad jūsų gidai greičiausiai bus vietinių genčių nariai. Nors ant kupranugario užsirpšti gerokai sunkiau nei ant žirgo, visgi tai mielas ir smagus gyvūnas joti, o ką jau ir kalbėti apie romantišką nakvynę šio lėtapėdžio pašonėje.


• Safaris su žirgais
Apsižergę savo žirgą galite lenktyniauti su zebrais ir antilopėmis - kaip smagu! Tai puikus būdas pažinti Afrikos gamtą, tačiau kad galėtumėte mėgautis tokios rūšies safariu, turite būti geros formos ir patyrę jojikai.

 

 

• Medžioklės safaris
Jeigu norite nuvykti į Afriką ir pašaudyti iš tikro šautuvo, o ne tik "pamedžioti" fotoaparatu, jūsų laukia įvairiausi pasiūlymai. Už gerą kainą galėsite nušauti pasirinktą gyvūną ir parsivežtu trofėjumi papuošite savo svetainės sieną.

 

 

SAFARIO VARIANTAI

 

Ar vykti vienam, ar su grupe?

Jeigu jau pasirinkote jus dominančio safario rūšį, dabar turėsite nuspręsti kaip viskas turėtų vykti. Dauguma toliau siūlomų safario kategorijų gali būti skirtingo lygio: prabangus, paprastas ir tarpinis tarp dviejų pirmųjų.

 

 

Tradicinis (mobilus) safaris su palapinėmis

Mobili stovyklavietė kartu su jumis keliaus iš vienos vietos į kitą. Dažniausiai stovyklavietė bus paruošiama iš anksto prieš jums atvykstant, laikantis visų aukščiausio lygio standartų: karšti dušai, gurmaniškas maistas ir daugybė patarnaujančiųjų jūsų paslaugoms. Jeigu norite sekti Hemingvėjaus pėdomis, šis safaris kaip tik jums. Mobilusis safaris taip pat leis nusigauti į tolimiausias Afrikos vietas.

 

 

Safaris su gidu

Paprastai keliaujate su grupe visureigiu arba sunkvežimiu. Jūs iš anksto būsite supažindinti su kiekvienos dienos dienotvarke, įskaitant maitinimą, nakvynę ir veiklą. Su jumis kartu keliaus kelionės vadovas, kuris koordinuos ir vadovaus kelionei. Safaris su gidu yra nuostabus, jeigu norite santykinai ramios ir be rūpesčių kelionės. Paprastai tokios kelionės yra labai informatyvios, jus lydės puikiai savo darbą išmanantys gidai, be to, taip keliaudami galėsite pasiekti atokiausius Afrikos kampelius.

 

 

Organizuotas safaris

Panašiai kaip safaris su gidu, ši safario rūšis irgi siūlo paruoštą kelionės tvarkaraštį, įskaitant nakvynes ir maitinimą, tačiau keliausite be grupės. Kadangi šią kelionę rezervuojatės iš anksto, jums nereikės vargintis kuriant kelionės planus, be to jūs esate nepriklausomas operatorius.Organizuotas safaris -puikus pasirinkimas keliaujantiems pirmą kartą ir taupiesiems, nes dažniausiai yra šiek tiek pigesnis.

 

 

Nepriklausomas (patys vairuojate, ang. self-drive) safaris

Praktiškai jūs patys planuojate savo kelionę, išsinuomojate automobilį ir važinėjate po savo pačių pasirinktą laukinės gamtos parką! Verta panagrinėti ir galbūt nusikopijuoti kitų safarių jums patinkančius maršrutus. Parkai ir draustiniai labai dažnai būna nuošaliose vietose, todėl visada su savimi turėkite papildomas maisto, vandens ir kuro atsargas. Norėdami iš anksto rezervuoti nakvynių vietas ir išsinuomoti automobilius geriau pasinaudokite kelionių agentūrų arba operatorių paslaugomis. Savarankiški safariai ypač puikūs Pietų Afrikoje, Botsvanoje ir Namibijoje, tačiau tokiose šalyse kaip Malavis ir Zambija, dėl tinkamos infrastruktūros nebuvimo, degalų ir netgi kelių trūkumo, toks keliavimo būdas vargu ar būtų geras pasirinkimas. Nebent jūs norėtumėte patirti nepaprastų nuotykių, įskaitant kratymąsį duobėtais keliais, kur duobės yra sunkvežimio dydžio, laviravimą tarp keliu einančių žmonių, ožkų ir šunų, taigi turbūt smagiau būtų keliauti pasirinkus organizuotą turą.

 

 

KADA GERIAUSIA VYKTI Į SAFARĮ

 

 

Geriausias laikas vykti į safarį rytinėje ir pietinėje Afrikoje

Geriausias laikas safariui Afrikoje yra tada, kai lengva pastebėti gyvūnus ir jie susitelkę dideliais būriais. Laiko pasirinkimas priklauso nuo šalies, kurią norite aplankyti arba kada jūs galite vykti. Kadangi rytinėje ir pietinėje Afrikoje metų laikai skiriasi, keliauti galėsite bet kurį metų mėnesį, jeigu tik nesate tvirtai nusistatę kur norite keliauti.
Toliau pateikiame konkrečius patarimus kada geriausia planuoti safarį pagal šalis. Taip pat rasite patarimus kada geriausia kokioje šalyje planuoti safarį pagal mėnesius. Jeigu ieškote safario norėdami pamatyti kokius nors konkrečius gyvūnus, pavyzdžiui gorilas arba šimpanzes, išsamią informaciją rasite dar toliau.

 

 

Kenija

Geriausias laikas vykti į safarį į Keniją ir pamatyti nepaprastą laukinių gyvūnų gausą ir įvairovę yra kasmetinės milijonų antilopių, zebrų ir antilopių gnu migracijos per Maros lygumas metu, tuo laiku galima pamatyti ir grobio besivaikančius plėšrūnus. Geriausias laikas stebėti šį įspūdinga laukinės gamtos reginį nuo liepos iki spalio mėnesio. Kiti Kenijos parkai taip pat puikūs, o geriausias laikas juos aplankyti būtų sausuoju metų laiku: nuo sausio iki kovo pabaigos ir nuo liepos iki spalio pabaigos.
Sausuoju laikotarpiu dėl vandens stygiaus gyvūnai paprastai didesniais būriais renkasi aplink pastovius vandens šaltinius - ežerus, upes - taigi juos lengviau surasti. Augalija taip pat nėra labai vešli, todėl kur kas lengviau pastebėti ir toliau esančius gyvūnus.

 

 

Tanzanija

Jeigu norite pamatyti Didžiąją migraciją visame gražume, keliaukite į šiaurinius Tanzanijos parkus; Serengetį ir Ngorongorą. Geriausias laikas stebėti migraciją, turbūt, yra nuo vasario iki kovo, kai antilopės gnu ir zebrai jau turi atsivedę jauniklių. Jūs ne tik galėsite pasigrožėti gyvūnų mažyliais, bet ir turėsite didelę tikimybę pamatyti plėšrūnus, kurių šiuo metu būna labai daug. Kadangi gyvūnų būriai koncentruojasi ir Serengečio parko pietinėje dalyje, bus lengva toje vietoje suplanuoti laukinės gamtos stebėjimą bei surasti kompaniją, galinčią čia apgyvendinti. Išsamiau apie šį safarį skaitykite Tanzanijos safario planavime.
Nuo birželio iki lapkričio Tanzanijoje tęsiasi sausasis laikotarpis ir tai yra pats geriausias laikas aplankyti visus parkus (be to jūs visada galite "peršokti" į Kenijos Masai Mara, kur tuo metu vyksta Didžioji migracija). Šiuo metų laiku Tanzanijos pietiniai parkai nuostabi vieta keliauti, nes gyvūnai buriasi aplink nuolatinius vandens šaltinius, be to ir klimatas malonesnis - nėra labai karšta ir drėgna.
Visi Tanzanijos parkai kenčia nuo liūčių, kurios paprastai tęsiasi nuo kovo iki gegužės šiaurėje ir nuo lapkričio iki gegužės pietuose bei vakaruose. Tuomet keliai būna nuplaunami ir Tanzanijos parkai tampa ištisine sunkiai pasiekiama teritorija, lietus išblaško gyvūnus po visą plotą, todėl ir laukinės gamtos stebėjimas tampa komplikuotesnis bei mažiau įspūdingas (jeigu svajojate iš karto pamatyti nesuskaičiuojamą gyvūnų daugybę).
Nuo gruodžio iki kovo pabaigos gali būti labai karšta ir drėgna, ypač vakarinėje ir pietinėje Tanzanijos dalyje, todėl ilgas buvimas gamtoje yra ypač varginantis.
Jeigu prie safario dar norėtumėte prijungti kopimą į Kilimandžaro kalną, tuomet geriausia vykti sausio - kovo ir rugsėjo - spalio mėnesiais.

 

 

Uganda

Ugandoje yra keli labai geri nacionaliniai parkai, kuriuos geriausia lankyti gruodžio - kovo arba birželio - rugsėjo mėnesiais, kada vyrauja sausi orai. Dauguma žmonių renkasi safarį Ugandoje todėl, kad nori pamatyti kalnų gorilas. Nors lyti gali bet kuriuo metų laiku, visgi lietinguoju periodu keliauti yra ypač sudėtinga, todėl patariame neplanuoti savo kelionės kovo - balandžio ir spalio - lapkričio mėnesiais.

 

 

Zambija

Geriausias laikas pasigėrėti laukine Zambijos gamta yra nuo rugsėjo iki lapkričio vidurio, kai baigiasi sausasis laikotarpis. Didžiuliai būriai dramblių, buivolų, impalų, zebrų ir kitų gyvūnų būriuojasi žemutiniame Zambezės upės slėnyje. Metas nuo balandžio iki rugsėjo taip pat visai geras, nes kitais mėnesiais visi Zambijos parkai būna uždaryti dėl nepravažiuojamų kelių. Lapkritį galite pamatyti kuklesnę Didžiosios migracijos versiją, kai 30 000 antilopių gnu susirenka Zambijos Liuvos lygumos nacionaliniame parke, nors tai nėra labai populiarus reginys, tačiau iš tiesų jis vertas dėmesio, tad susiplanuokite savo kelionę taip, kad nepraleistumėte progos jį pamatyti.
Viktorijos krioklys įspūdingiausiai atrodo kovo ir balandžio mėnesiais, po lietingojo sezono. Nusiteikite, kad šiuo metu laiku griausmingai tykštantys krioklio purslai permerks jus kiaurai iki kaulų.

 

 

Zimbabvė

Aplankyti puikiuosius Zimbabvės laukinės gamtos parkus, ypač didžiausią šalyje Hvangės (Hwange) draustinį geriausia nuo liepos iki spalio.
Jeigu ketinate plaukti Zambezės upe plaustais arba pripučiamomis valtimis, rinkitės laiką nuo rugpjūčio iki gruodžio, kada vanduo yra nuslūgęs, o srovė greita.
Viktorijos krioklys įspūdingiausiai atrodo kovo ir balandžio mėnesiais, po lietingojo sezono. Dėl nepaprastai smarkaus ir didelio tykštančių nuo krioklio purslų kiekio galite nepamatyti visos krioklio didybės.

 

 

Botsvana

Vykti į safarį į Botsvaną geriausia nuo liepos iki rugsėjo pabaigos, kai yra nedidelė lietaus tikimybė, o dienomis oras gražus ir šiltas. Tuo metu prie Okavango deltos susitelkia didžiuliai gyvūnų būriai, todėl plaukimas mokoro (tradicine kanoja) ypač įspūdingas.
Safariai Botsvanoje yra vieni iš pačių brangiausių visoje Afrikoje, nes dauguma parkų neprivažiuojami keliu, todėl vienintelis būdas į juos patekti - išsinuomoti nedidelį lėktuvėlį. Jeigu jums į širdį krito puikieji Botsvanos nacionaliniai parkai, tačiau safario kainos jums per didelės, pabandykite paieškoti pigesnių pasiūlymų nesezono metu, t.y. balandžio, gegužės arba spalio mėnesiais.

 

 

Namibija

Etošos (Etosha) nacionalinis parkas - pati populiariausia safario vieta Namibijoje, o geriausias šiai pramogai laikas nuo gegužės iki rugsėjo, kai Namibijoje yra sausasis laikotarpis (nors didžiąją šalies dalį užima dykuma, visgi ir Namibijoje yra metų laikai!) ir gyvūnai susirenka prie vandens telkinių, todėl jų stebėjimas yra paprastesnis.
Į Namibiją atvyksta daug paukščių stebėtojų, tinkamiausias metas šiai veiklai yra vasaros mėnesiai, t.y. nuo gruodžio iki kovo, tačiau būkite pasiruošę iškęsti didelį karštį ir drėgmę.

 

 

Pietų Afrika

Pietų Afrikoje puikiausios vietos safariui yra aplink Kriugerio (Kruger) nacionalinį parką, o tinkamiausiais laikas nuo birželio iki rugsėjo pabaigos, kuomet oras vėsesnis ir sausesnis. Kadangi Pietų Afrikos laukinės gamtos parkai turi kur kas geresnę infrastruktūrą nei dauguma Afrikos parkų, todėl tai nereiškia, kad liūtys būtinai nuplauna kelius ir privažiuoti tampa neįmanoma. Pietų Afrikos Rytų kyšulio (Eastern Cape) regione, kur žiemą mažiau lyja nei šalies šiaurėje, taip pat yra daug nuostabių laukinės gamtos parkų.

 

 

GERIAUSIOS ŠALYS VYKTI Į SAFARĮ PAGAL MĖNESIUS


Kada vykti į safarį kartais priklauso nuo jūsų galimybės gauti atostogų. Jeigu jūs svajojate apie safarį ir jokiai šaliai neteikiate pirmenybės, tuomet šie patarimai jums tikrai pravers. Čia pateikiamos geriausios gyvūnų stebėjimo galimybės Afrikoje pagal mėnesius.
Jei jau esate nusižiūrėję vietą, kur norėtumėte nuvykti ir norite sužinoti kada ten geriausia keliauti, tuomet žiūrėkite pradžioje pateiktus patarimus. O jei jūsų tikslas pamatyti konkrečius gyvūnus, pvz. gorilas, šimpanzes arba banginius, patarimų kada geriausia vykti į specifinius safarius, ieškokite toliau.

 

 

Sausis

Sausis - geriausias metas safariui Kenijoje, Tanzanijoje ir Ugandoje.Oras paprastai sausas, o gyvūnai gausiais būriais telkiasi prie nuolatinių vandens šaltinių. Šiuo metų laiku šiauriniuose Tanzanijos parkuose, ypač pietinėse Ndutu ir Salei lygumose galima pamatyti migruojančius zebrus, antilopes ir antilopes gnu.

 

 

Vasaris

Vasaris vienas iš tinkamiausių mėnesių vykti į safarį į Tanzanijos šiaurinius parkus, nes maždaug tuo metu paprastai gimsta tūkstančiai antilopių gnu. Dauguma antilopių gnu gimsta kaip tik per tą trijų savaičių laikotarpį. Jeigu mėgstate gyvūnų jauniklius, tuomet šiuo metų laiku būtinai keliaukite į Keniją, Tanzaniją ir Ugandą. Tokiu metu pietinėje Tanzanijoje gali būti gana karšta ir drėgna, todėl jei manote, kad toks oras gali jus išvarginti, stenkitės keliauti po šalies šiaurinius parkus.

 

 

Kovas

Jeigu norite patirti neužmirštamų safario įspūdžių, ankstyvą kovą vis dar galite keliauti po rytų Afriką. Kenijoje, Tanzanijoje ir Ugandoje tebesitęsia sausais periodas, todėl vargu ar kur kitur šį mėnesį pavyktų rasti įspūdingesnį laukinių gyvūnų skaičių ir didesnę įvairovę. Jeigu planuojate keliauti į Ugandą pažiūrėti gorilų, rinkitės kitą mėnesį, bet ne kovą.

 

 

Balandis

Balandis yra geras metas tiems, kas ieško pigesnių safarių, nes kaip tik tuo metu rytų Afrikoje prasideda lietūs, kurie jau traukiasi iš pietinės Afrikos. Lietūs atneša daug vandens ir gyvūnai išsisklaido, todėl juos sunkiau pamatyti. Augalija stipriai suveši, todėl tai gali trukdyti stebėti gyvūnus. Tačiau, turbūt, pats svarbiausias trūkumas - tai nacionalinių parkų gruntkeliai, kuriuos liūtys gali nuplauti ir jie tampa nepravažiuojami.
Šiuo metų laiku jūs galite pasimėgauti puikiu safariu ir išvengti turistų minių Tanzanijoje, ypač šiauriniuose parkuose. Pietinėje Afrikoje balandžio mėnesį tik prasideda sezonas, orai tampa vėsesni ir sausesni. Balandį taip pat tinka vykti į Botsvaną ir Namibiją.
Balandžio mėnesį, prasidėjus liūtims, įspūdingiausiai atrodo Viktorijos krioklys (Zambija / Zimbabvė). Kelionę prie Viktorijos krioklio galima lengvai suderinti su safariu bet kurioje pietinės Afrikos vietoje.

 

 

Gegužė

Gegužę, turbūt, geriausia vykti į safarį Zambijoje. Zambijoje siūlomi tikri laukinės Afrikos gamtos safariai (ir geriausi safariai pėsčiomis), be to šie parkai visu pajėgumu dirba vos kelis mėnesius, todėl jei tik galit, pasinaudokite proga. Likusioji pietinės Afrikos dalis taip pat puiki, ypač prasidedant sausajam laikotarpiui.
Jeigu jūs svajojate apie safarį rytų Afrikoje, nors gegužė nėra tinkamiausias laikas, vis tiek galėsite pamatyti daugybę gyvūnų, ypač Tanzanijoje. Tačiau prieš vykdami, įsitikinkite ar stovyklavietės ir vietos, kur ketinate apsistoti, bus atidarytos. Šiuo metu galite tikėtis gauti nemažų nuolaidų.

 

 

Birželis

Nuo birželio prasideda geriausias laikas vykti į safarį pietinėje Afrikoje. Pietų Afrikoje, Botsvanoje, Zambijoje, Zimbabvėje ir Namibijoje - pats turistinio sezono pikas. Pasiruoškite vėsioms naktims, o rytinėms išvykoms nepamirškite pasiimti megztinį.

 

 

Liepa - rugsėjis

Nuo liepos iki rugsėjo yra didžiausias šalių, kur tinkamas metas keliauti, pasirinkimas. Kenijos Masai Maros nacionalinis parkas ištiesia žalią kilimą milijonams migruojančių antilopių gnu. Tai laikas kai galima stebėti įspūdingą persikėlimą per upę, knibždėte knibždančią krokodilų, laukiančių, kad nusilpę antilopės gnu suklups į jų išžiotus seilėmis pasruvusius nasrus. Pietinės Afrikos parkai šio metu sausi ir pilni įvairovės, kuria jūs galėsite mėgautis netgi iš savo stovyklavietės baro, jei tik prie jo bus koks nors vandens telkinys.
Kadangi šuo metų laiku šiaurinio pusrutulio gyventojai išeina vasaros atostogų, nacionaliniuose parkuose gali būti minios žmonių, todėl geriausia rezervuotis iš anksto. Jeigu pageidaujate pigesnio safario, bandykite ieškoti pasiūlymų kitu metų laiku.

 

 

Spalis

Zimbabvė, Kenija ir Tanzanija - tinkamiausios vietos vykti į safarį spalio mėnesį. Mažasis lietaus sezonas paprastai dar nebūna prasidėjęs, o stebėti gyvūnus sausuoju laikotarpiu yra ypatingai paprasta.
Lapkritis
Kai pietinėje Afrikoje prasideda lietingasis sezonas, atnešantis karšį ir drėgmę, Zambija vis dar puikiai tinka safariui, dėmesio vertas Liuvos (Liuwa) lygumos nacionalinis parkas garsėjantis savo unikalia laukine gamta. Čia galima pamatyti mažesnę didžiosios rytų Afrikos migracijos versiją, kuri turėtų būti nepaprastai įdomi safario mėgėjams. Deja, kituose Zambijos parkuose šis laikas nėra sezono pikas, tačiau tai vistiek neblogas metas stebėti laukinius gyvūnus.
Šiaurinėje Tanzanija tinkamiausias laikas safariui yra lapkritis, nes būtent tuo metu migruojančių gyvūnų būriai grįžta į Serengečio lygumas.
Jeigu esate paukščių mylėtojas, galite keliauti į Botsvanos Okavango deltą, kur kaip tik ima rinktis migruojantys paukščiai ir prasideda perėjimo laikotarpis (kuris tęsiasi iki kovo).

 

 

Gruodis

Jeigu norite sutikti šv. Kalėdas gamtoje, šį kartą safariui geriausia būtų rinktis rytų Afriką. Kenijoje, Tanzanijoje ir Ugandoje bus sausa ir puikios galimybės stebėti laukinius gyvūnus.

 

 

KOKIUS GYVŪNUS NORITE PAMATYTI SAFARIO METU

 

 

Kartais sprendimas kada vykti į safarį priklauso nuo to, kokius gyvūnus norite pamatyti. Geriausias laikas vykti į safarį, kai galima pamatyti didžiausią gyvūnų įvairovę, aptartas šio straipsnio pradžioje. Tačiau jei norite pamatyti kokius nors konkrečius gyvūnus, pvz. gorilas, šimpanzes, paukščius ar banginius, tuomet labai svarbu savo kelionei pasirinkti tinkamą laiką.

 

 

Gorilos

Iš tiesų, gorilas galima pamatyti bet kuriuo metų laiku, nes jų arealas žymiai sumažėjo, ir jos negalėtų toli nuklysti, net jeigu ir norėtų. Visgi žygiai gorilų takais yra gana sudėtingi net ir geriausiuoju metu laiku, o lietinguoju periodu statūs keliukai ir purvas gali nepaprastai apsunkinti kelionę. Stiprios liūtys taip pat trukdo padaryti geras nuotraukas, o kadangi su gorilomis jūs galite praleisti tik valandą, būtų apmaudu jei negalėtumėte įamžinti vienos ar kelių nuostabių akimirkų. Pagrindinis lietaus sezonas Ruandoje, Ugandoje ir Demokratinėje Kongo Respublikoje tęsiasi nuo kovo iki balandžio ir nuo spalio iki lapkričio.

 

 

Šimpanzės

Safariai, kurių metu galima pamatyti šimpanzes, vyksta vakarinėje Tanzanijoje ir Ugandoje. Kaip ir su gorilų safariais, pastarieji gali būti organizuojami ištisus metus, tačiau lietinguoju laikotarpiu pasivaikščiojimas miške bus šiek tiek sudėtingesnis, o fotografavimo galimybės kur kas prastesnės nei sausuoju metų laiku (liepos - spalio ir gruodžio mėnesiais). Kita vertus, lietinguoju sezonu nėra vandens stygiaus, todėl ieškančioms vandens šimpanzėms nereikia toli klaidžioti, taigi lengviau nustatyti jų buvimo vietą (vasaris - birželis, lapkritis - gruodžio vidurys).

 

 

Banginiai

Pietų Afrikoje yra vienos iš geriausių pasaulyje banginių stebėjimo galimybių, ypač jei jūs netrokštate plaukti tolyn į jūrą, bet norėtumėte juos stebėti nuo kranto. Tinkamiausias laikas stebėti banginius nuo birželio iki lapkričio, kai į Gerosios Vilties kyšulio pakrantę suplaukia šimtai banginių. Čia jūs galėsite pamatyti kuprotuosius banginius, Braido ruožuočius ir orkas.

 

 

Paukščiai

Geriausias laikas stebėti paukščius pietinėje Afrikoje yra lapkričio - kovo mėnesiai. Pietų Afrika, Namibija, Botsvana, Angola, Zimbabvė, Zambija ir Malavis - visos šalys puikiai tinka paukščių mylėtojams, be to jose organizuojama daug įvairių paukščių stebėjimo safarių.
Rytinėje Afrikoje tinkamiausias metas stebėti paukščius sausio - kovo mėnesiai. Populiariausios šalys, kur galima stebėti paukščius: Kenija, Tanzanija, Uganda ir Etiopija.
Vakarų Afrikoje taip pat milžiniška ir neįtikėtina paukščių įvairovė, o geriausia keliauti į Kamerūną, Gambiją ir kitas vietas kai Europoje žiema, t.y. nuo lapkričio iki kovo.

Trūksta informacijos? Parašykite mums!
  Formos laukus pažymėtus * simboliu užpildyti privaloma!
*
Telefonas:
El. paštas: *
Jūsų klausimas, žinutė:
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams