Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Žuvies upės (Fish River) kanjonas

Žuvų upės Kanjonas (Fish River Canyon) yra antras pagal dydį pasaulio kanjonas ir pats didžiausias Afrikos žemyne. Kanjonas yra Namibijos pietinėje dalyje. Jo didžiausias gylis siekia 550 metrų, o ilgis - 161 kilometrą. Kanjoną čia išgraužė žuvų upė - pati ilgiausia upė Namibijoje. Ji maždaug už 70 km. į pietus nuo kanjono įteka į Oranžinę upę. Upė kerta plynaukštę, kuri šiandien yra sausa ir akmenuota su retai augančiais, sausrai atspariais augalais. Žuvies upė ne visus metus yra vandeninga, ji teka su pertrūkiais: dažniausiai patvinsta vasaros pabaigoje, o kitą metų dalį būna sudaryta iš grandinės susijungusių baseinėlių. Upės žiotyse yra karštųjų versmių šaltiniai Ai - Ais.

 

Kalnas

 

Ai - Ais:

Išvertus iš vietinės nama kalbos Ai - Ais reiškia ,,deginantis vanduo". Natūralių karštųjų versmių šaltinių srovės teka kalnų virtinės papėdėje pietine Žuvies upės dalimi. Legenda pasakoja, kad šaltiniai buvo atrasti 1850 metais klajojančių piemenų, kurie sekė paskui nuklydusią avį. Per Namų sukilimą 1903-1907 metais karštieji šaltiniai buvo naudoti vokiečių karinių pajėgų kaip stovykla. 1915 metais teritorija dar kartą buvo panaudota kariniais tikslais - per Pietvakarių Afrikos kampaniją šaltinius naudojo Pietų Afrikos kariuomenė. 1962 metais šaltinius išsinuomojo vietinis verslininkas ir vėliau jie buvo paskelbti nacionaliniu gamtos paminklu. Dar po kelerių metų šaltiniai paskelbti saugomu objektu. Šiuo metu šaltiniai yra populiari turistų atrakcija. Terminiai vandenys pasižymi gydomųjų mineralų gausa ir ypatingai naudingi tiems, kas skundžiasi reumatinėmis ligomis. Ai - Ais šaltiniai yra uždaryti vasaros mėnesiais (nuo Lapkričio iki vidurio Kovo).

 

ai_ais

 

Gyvūnai ir augalai:

Važiuojant kanjonu galima pamatyti keletą rūšių didesnių žinduolių: daugiausiai tai antilopės ir zebrai. Teritorijoje taip pat gyvena ir leopardai, tačiau jie itin retai pasirodo turistų kelyje. Ko gero, didžiausia tikimybė keliautojams sutikti babuiną arba kalnų triušį - jie čia dažni svečiai. Stulbinančiose erdvėse tarp uolų skraido per 60 paukščių rūšių, tačiau juos pamatyti ne visada yra lengva. Viena iš įspūdingiausių čia gyvenančių paukščių rūšių yra didieji juodieji ereliai. Ai - Ais terminių šaltinių teritorija gali pasigirti įspūdinga povandeninės faunos gausa.
Augalų vegetacijos laikotarpis čia nėra ilgas. Didžiausia faunos įvairovė yra terminių Ai - Ais šaltinių teritorijoje. Čia galima pamatyti laukinių eglūnų ar juodmedžių.

 

kaktusas

 

Žygiai kanjonu:

Dėl lietingos bei ypatingai karštos vasaros, kai dieną saulės temperatūra pakyla iki 48°C , o naktį iki 30°C, žygiai kanjonu vyksta tik ''šaltuoju" metų sezonu tarp Gegužės ir Rugsėjo mėnesių. Tuomet kanjono dugnas būna išdžiuvęs ir tinkamas žygiams. Turistai gali išbandyti savo jėgas ir ištvermę keliaudami vienu iš populiariausių pietinės Afrikos regiono pėsčiųjų maršrutų. Tačiau kartu šis maršrutas yra ir vienas sudėtingiausių. Žuvies upės kelias driekiasi 86 kilometrus kanjono dugnu. Žygis iš viso trunka 5 dienas, o į kelionę leidžiama vykti tik su grupe, kurioje yra ne mažiau kaip trys žmonės. Kelionės metu nėra jokių patogumų: keliautojas viską nešasi su savimi ir pats kur tik gali ieško vandens. Vis dėlto, turistai gali naudotis ir gidų paslaugomis, kurie jums padės kelionės metu, arba išsinuomoti palydovinį telefoną (paprasti mobilieji čia neveikia, kadangi kanjone nėra ryšio). Tačiau kelionės tikslas neabejotinai to vertas - karštosios Ai-Ais versmės, kur laukia tikrai pelnytos maudynės gydomuosiuose terminiuose vandenyse.

 

kelias

Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams