Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Viktorijos Kriokliai

Viktorijos krioklys yra pietinėje Afrikos dalyje, ant Zambezės upės, krentantis iš 108 m aukščio ir beveik 2 km pločio.

Viktorijos krioklys turi įspūdingą apibūdinimų sąrašą: plačiausias krioklys Žemėje,  UNESCO pasaulinio paveldo saugoma vieta ir vienas iš septynių planetos gamtos stebuklų. Labai dažnai, kai vieta taip plačiai ir skambiais žodžiais reklamuojama, žmonės jos atžvilgiu nusiteikia skeptiškai, tačiau šiuo atveju, visi apibūdinimai yra gryna tiesa.

Tik įsivaizduokite beveik 2 km pločio upę milžiniška jėga krentančią žemyn. O dar nepamirškite, kad toks nepaprastas reginys lydimas kurtinančio vandens kliokimo ir į visas puses tykštančių purslų, tai puikiausiai paaiškina krioklio pavadinimą vietos kalba -  Mosi-oa-Tunya , reiškiantį "Griaudintys garai". Nuo krioklio tykštančius purslus galima pamatyti net už kelių mylių. Platus bazalto skardis, nuo kurio griausmingai krenta vanduo, ramią Zambezės upę paverčia grėsminga srove, skrodžiančia įspūdingus tarpeklius. Krioklyje gausu nedidelių salų, kurios vandens laviną padalina į daug mažų krioklių. Šio vandens stebuklo šniokštimas yra girdimas maždaug 40 km spinduliu.

Anglų keliautojas Deividas Livingstonas šią vietą aptiko 1855 m. ir pavadino krioklį tuometinės Anglijos karalienės Viktorijos garbei. Jis yra Zambijos ir Zimbabvės valstybių pasienyje. Krioklys priklauso dviems nacionaliniams parkams ir pritraukia minias turistų. Abu parkai įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

Artimiausi miestai - tai Viktorija Fols (Victoria falls - Viktorijos krioklių) miestas (Zimbabvėje) ir Livingstonas (Zambijoje). Kadangi sienos kirtimas yra santykinai greitas ir paprastas, jūs turėsite puikią progą pamatyti abi šalis.

Livingstono miestas pavadintas misionieriaus ir tyrinėtojo Deivido Livingstono vardu ir nutolęs maždaug 10 km nuo Viktorijos krioklio į Zambijos žemes. Livingstonas - tai tarsi vartai, vedantys prie didingojo krioklio ir į Mosi Oa Tunya nacionalinį parką. Jeigu domitės vietine kultūra ir istorija, aplankykite mieste įsikūrusį Livingstono muziejų, kuriame eksponuojami asmeniniai Deivido Livingstono daiktai, o taip pat linksmai ūžiantį  Maramba turgų, kuriame parduodami tiek daržovės bei puodai, tiek ir amatininkų darbai bei spalvingi audiniai.

 

 Viktorija fols miestas buvo pastatytas turistams. Viskas prasidėjo 1960-aisiais, kai paaiškėjo turistinis vietos potencialas. Netoli nuo krioklių tarsi grybai po lietaus ėmė dygti parduotuvės ir įstaigos, teikiančios įvairiausias paslaugas. Šiandien Viktorija fols - tai gyvas mietas, kuriame gausu barų, restoranų parduotuvių, turgelių ir, žinoma, daugybė visų mėgstamų pramogų. Mieste yra oro uostas, kaip, beje, ir kitoje sienos pusėje - Livingstone, Zambijoje. Viktorijos krioklio apžiūrėjimas, kaip ir daugelis kitokių pramogų, galimi tiek Zimbabvės, tiek ir Zambijos pusėje. 

 

Prie Zambijos pusėje esančio krioklio veda miško pakraščiu einantis takas, juo einantys lankytojai savo kailiu pajus tykštančius krioklio purslus ir galės grožėtis neprilygstamais krioklio vaizdais.

 

Ypatingai geras stebėjimo taškas yra nuo Nife Edž (Knife edge - Peilio ašmenų) tilto, kur atsiveria nuostabiausias vaizdas į rytinį ir pagrindinį krioklius, o taip pat ir į Boiling Pot (Boiling Pot - Verdantį katilą), kur upė daro kilpą ir krenta žemyn į  Batokos (Batoka) tarpeklį. Kiti panašiai puikūs stebėjimo taškai -  tai Fols (Falls -Krioklių) tiltas ir Lukaut (Lookout - Apžvalgos) medis, nuo kurio atsiveria nepakartojamas panoraminis vaizdas į pagrindinius krioklius.

 

Siena tarp Zambijos ir Zimbabvės eina per Viktorijos krioklio tiltą, nuo kurio į abi puses plyti didingas vaizdas: iš vienos pusės - tarpeklis, o kitoje - kriokliai. Iš šitos perspektyvos galima gerai apžiūrėti tarpeklio gylį, žvilgantį juodos uolos paviršių bei vešlią žalumą ir pasigėrėti apačioje tekančia jūros žalumo upe, nuo tilto kur bepažvelgtumėte visur kvapą gniaužiantis vaizdas.

 

Sausasis laikotarpis, trunkantis nuo rugpjūčio iki gruodžio, leidžia stebėti įprastą Viktorijos krioklio panoramą nuo vieno kranto iki kito, tačiau vandens lygis tuomet gali būti labai žemas. Potvynių sezonas (kovą - gegužę) - tai tikros dramos metas. Tada Zambezė pritvinksta siautėjančių vandenų ir pasiekia nežabotą galią, jos tūris pasidaro 15 kartų didesnis nei sausuoju laikotarpiu.

 

Rekomenduojamos pramogos:

Pasivaikščiojimas su liūtais nacionaliniame parke

Žvilgsnis į krioklius iš oro

Pasivaikščiojimas / pasivažinėjimas Mosi O Tunya nacionaliniame parke

Plaukimas plaustais arba guminėmis valtimis

Plaukimas Zambezės upe

Šuolis su gumine virve nuo Viktorijos krioklio tilto

Skrydis malūnsparniu virš krioklių

Safaris ant  dramblių

Iškyla greitaeigiu laivu po Viktorijos krioklį

Saulės palydėjimas plaukiant Zambezės upe

Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams