Laukinės gamtos mylėtojai Etošos nacionalinį parką laiko vienu didingiausių ir įpūdingiausių draustinių Afrikoje.
Etošos nacionalinis parkas, vadinamas „Didžiąja baltąja sauso vandens vietove", užima apie 20 000 km² plotą, apgaubdamas ir tuo pačiu vardu pramintą plačią Etošos įdubą, kurioje dominuoja balta ir žalsva spalvos.
Kažkada tai buvo didžiausias pasaulyje nacionalinis parkas, išsiplėtęs 100000 km2, bet 1967 m., kai Namibija dar priklausė Pietų Afrikos Respublikai, apartheidą palaikantys valdžios organai sumažino jį iki dabartinio 22275 km2 ploto, nes pagal planą buvo perkeliamos vietinės gentys.
Šiame parke yra 114 žinduolių, 340 paukščių, 16 roplių ir varliagyvių, daugybė žuvų ir vabzdžių rūšių. Nacionalinis Etošos parkas didžiuojasi, kad čia gyvena apie 3000 dramblių, 27000 gnu antilopių, 7000 zebrų, retos antilopių rūšys kaip juodaveidė impala, suni antilopė bei arklinė antilopė ir 300 juodųjų raganosių- tai viena didžiausių šios rūšies gyvūnų populiacijų visoje Afrikoje.
Nedažnos antilopių rūšys išsiplečia nuo didingų ir gana stambių antilopių iki pačių mažiausių- nedrąsių Damaros dikdikų. Įspūdingiausios rūšies antilopės turi ryškų juodai baltai dėmėtą kailį, kuris taip pat vaizduojamas Namibijos herbe.
Etošos drambliai yra pelnytai laikomi didžiausiais pasaulyje- aukščiausių iš jų ūgis iki pečių yra 4 m. Parke taip pat bastosi plėšrūnai: liūtai, gepardai, leopardai ir kelios laukinių kačių rūšys, bei maitėdžiai: hienos ir šakalai.
Per gausaus lietaus metus įdubose susikaupia maistingo ir tiršto vandens, kuris pritraukia tūkstančius ilgakojų paukščių. Rytais ir vakarais nuo milžiniškų flamingų būrių labai šarmingas vanduo nusidažo giliai rožine spalva.
Etoša yra ideali vieta mėgstantiems patiems keliauti išnuomojamu automobiliu: kelių tinklas puikiai sutvarkytas, daug kelio ženklų. Čia galima lengvai važinėtis įprastais sedanais, nors per trumpą lietaus sezoną (tarp gruodžio ir balandžio) kai kurie keliai būna labai slidūs.
Šis parkas yra puiki vieta fotografams- pirmiausiai visa vietovė ir jos apylinkės apakina baltomis ir beribėmis įdubomis, į kurias neįmanoma žiūrėti be saulės akinių, kaitinant ryškiai vidurdienio šviesai. Tačiau ankstyvais rytais ir vėlyvomis popietėmis dėl laužiamų šviesos spindulių įdubos mirguliuoja ir tviska visa pritrenkiančia spalvų palete nuo oranžinės, rožinės ir purpurinės iki gilios mėlynos ir net juodos.
Kelionių organizatorius "Africa Lt"